Андижонда “Инноwоменwеек-2025” ихтирочи ва тадбиркор хотин-қизларнинг инновацион ҳафталиги ўтказилмоқда
Мамлакатимиз хотин-қизларини тадбиркорлик ва ихтирочилик фаолиятига кенг жалб қилиш, хотин-қизларнинг тадбиркорлик фаолиятига инновацион ёндашувни жорий қилиш, уларни ўз бизнес лойиҳаларини амалга оширишларига кўмаклашиш мақсадида бугун, Андижон давлат техника институтида “Инноwоменwеек-2025” хотин-қизларнинг инновацион ҳафталиги доирасида “Аёл, бизнес, инновация” ўқув семинари ва “Янги Ўзбекистоннинг тадбиркор аёллари” мавзусидаги форум бўлиб ўтди.

В Андижане проходит «Innowomenweek-2025» — инновационная неделя для женщин-изобретателей и предпринимателей.
С целью широкого вовлечения женщин нашей страны в предпринимательскую и изобретательскую деятельность, внедрения инновационного подхода к женскому предпринимательству и поддержки их в реализации собственных бизнес-проектов, сегодня в Андижанском государственном техническом институте в рамках «Innowomenweek-2025» состоялись учебный семинар «Женщины, бизнес, инновации» и форум на тему «Предпринимательницы Нового Узбекистана».