- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони №ПФ-6167 11.02.2021 “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони №ПФ-6096 27.10.2020 “Давлат иштирокидаги корхоналарни ислоҳ қилишни жадаллаштириш ҳамда давлат активларини хусусийлаштиришга оид чора-тадбирлар тўғрисида”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони №ПФ-6044 24.08.2020 “Лицензиялаш ва рухсат бериш тартиб-таомилларини тубдан такомиллаштириш чора-тадбирлари тўғрисида”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори №ПҚ-4771 01.07.2020 “Бўш турган объектлардан самарали фойдаланишни ташкил этиш ва ахборот-коммуникация технологияларини кенг жорий этиш чора-тадбирлари тўғрисида”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони №ПФ-5968 29.04.2019 “Ўзбекистон Республикаси Президентининг айрим ҳужжатларига ўзгартиришлар киритиш, шунингдек, баъзиларини ўз кучини йўқотган деб ҳисоблаш тўғрисида”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори №ПҚ-4300 29.04.2019 “РЕСПУБЛИКА ИҚТИСОДИЁТИГА ТЎҒРИДАН-ТЎҒРИ ХОРИЖИЙ ИНВЕСТИЦИЯЛАРНИ ЖАЛБ ҚИЛИШ МЕХАНИЗМЛАРИНИ ЯНАДА ТАКОМИЛЛАШТИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони №ПФ-5630 14.01.2019 “ДАВЛАТ АКТИВЛАРИНИ БОШҚАРИШ, МОНОПОЛИЯГА ҚАРШИ КУРАШИШНИ ТАРТИБГА СОЛИШ ТИЗИМИНИ ВА КАПИТАЛ БОЗОРИНИ ТУБДАН ТАКОМИЛЛАШТИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори №ПҚ-4112 14.01.2019 “ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ДАВЛАТ АКТИВЛАРИНИ БОШҚАРИШ АГЕНТЛИГИ ФАОЛИЯТИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТЎҒРИСИДА”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори №ПП-3947 20.09.2018 “ЖИНОИЙ ФАОЛИЯТДАН ОЛИНГАН ДАРОМАДЛАРНИ ЛЕГАЛЛАШТИРИШГА, ТЕРРОРИЗМНИ МОЛИЯЛАШТИРИШГА ВА ОММАВИЙ ҚИРҒИН ҚУРОЛИНИ ТАРҚАТИШНИ МОЛИЯЛАШТИРИШГА ҚАРШИ КУРАШ БЎЙИЧА ИДОРАЛАРАРО КОМИССИЯНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТЎҒРИСИДА”
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори №ПП-3928 04.09.2018 "ИШЛАБ ЧИҚАРИШ МАЙДОНЛАРИДАН ФОЙДАЛАНИШ САМАРАДОРЛИГИНИ ОШИРИШГА ДОИР ҚЎШИМЧА ЧОРА-ТАДБИРЛАР ТЎГРИСИДА
- " Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони2017 йил 20 апрелдаги ПФ-5022-сон "ИҚТИСОДИЙНОЧОР КОРХОНАЛАРНИ ҚЎЛЛАБ-ҚУВВАТЛАШ МЕХАНИЗМЛАРИНИ ЯНАДА КЕНГАЙТИРИШ ҲАМДА ТИЖОРАТ БАНКЛАРИНИНГ КЎЧМАС МУЛК ОБЪЕКТЛАРИ НЕГИЗИДА ЯНГИ ИШЛАБ ЧИҚАРИШ ҚУВВАТЛАРИНИ ТАШКИЛ ЭТИШНИ РАҒБАТЛАНТИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 18.04.2017 йилдаги ПФ-5016-сон "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ХУСУСИЙЛАШТИРИЛГАН КОРХОНАЛАРГА КЎМАКЛАШИШ ВА РАҚОБАТНИ РИВОЖЛАНТИРИШ ДАВЛАТ ҚЎМИТАСИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 18.04.2017 й. ПҚ-2897-сон "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ХУСУСИЙЛАШТИРИЛГАН КОРХОНАЛАРГА КЎМАКЛАШИШ ВА РАҚОБАТНИ РИВОЖЛАНТИРИШ ДАВЛАТ ҚЎМИТАСИ ФАОЛИЯТИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 21.12.2015 йилдаги ПҚ-2454-сон "АКЦИЯДОРЛИКЖАМИЯТЛАРИГА ХОРИЖИЙ ИНВЕСТОРЛАРНИ ЖАЛБ ҚИЛИШ БОРАСИДАГИ ҚЎШИМЧА ЧОРА-ТАДБИРЛАР ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 24.04.2015 йилдаги ПФ-4720-сон "АКЦИЯДОРЛИКЖАМИЯТЛАРИДА ЗАМОНАВИЙ КОРПОРАТИВ БОШҚАРУВ УСЛУБЛАРИНИ ЖОРИЙ ЭТИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарори 03.07.2014 йилдаги ПҚ-2200-сон "ДАВЛАТ МУЛКИ ОБ'ЕКТЛАРИНИ КИЧИК БИЗНЕС ВА ХУСУСИЙ ТАДБИРКОРЛИК СУБ'ЕКТЛАРИГА СОТИШ БОРАСИДАГИ ҚЎШИМЧА ЧОРА-ТАДБИРЛАР ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 13.11.2012 йилдаги ПФ-4483-сон "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИНИНГ ХУСУСИЙЛАШТИРИШ, МОНОПОЛИЯДАН ЧИҚАРИШ ВА РАҚОБАТНИ РИВОЖЛАНТИРИШ ДАВЛАТ ҚЎМИТАСИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 18.07.2012 йилдаги ПФ-4455-сон "ИШБИЛАРМОНЛИК МУҲИТИНИ ЯНАДА ТУБДАН ЯХШИЛАШ ВА ТАДБИРКОРЛИККА ЯНАДА КЕНГ ЭРКИНЛИК БЕРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 25.04.2012 йилдаги ПҚ-1743-сон "2012-2013 ЙИЛЛАРДА ДАВЛАТ МУЛКИНИ ХУСУСИЙЛАШТИРИШ ДАСТУРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 25.08.2011 йилдаги ПҚ-1604-сон "БЮРОКРАТИК ТЎСИҚЛАРНИ БАРТАРАФ ЭТИШ ВА ТАДБИРКОРЛИК ФАОЛИЯТИ ЭРКИНЛИГИНИ ЯНАДА ОШИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ПРЕЗИДЕНТИНИНГ ҚАРОРИ 01.08.2011 г. № ПҚ-1591 "ХАЛҚАРО ШАРТНОМАНИ ТАСДИҚЛАШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 26.11.2010 йилдаги ПҚ-1438-сон "2011-2015 ЙИЛЛАРДА РЕСПУБЛИКА МОЛИЯ-БАНК ТИЗИМИНИ ЯНАДА ИСЛОҲ ҚИЛИШ ВА БАРҚАРОРЛИГИНИ ОШИРИШ ҲАМДА ЮҚОРИ ХАЛҚАРО РЕЙТИНГ КЎРСАТКИЧЛАРИГА ЭРИШИШНИНГ УСТУВОР Ё'НАЛИШЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 19.04.2010 йилдаги ПҚ-1325-сон "БАНК ПЛАСТИК КАРТОЧКАЛАРИДАН ФОЙДАЛАНГАН ҲОЛДА ҲИСОБ-КИТОБ ТИЗИМИНИ РИВОЖЛАНТИРИШНИ РАҒБАТЛАНТИРИШ БЎЙИЧА ҚЎШИМЧА ЧОРА-ТАДБИРЛАР ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 02.03.2010 йилдаги ПҚ-1293-сон "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ МОНОПОЛИЯДАН ЧИҚАРИШ ВА РАҚОБАТНИ РИВОЖЛАНТИРИШ ДАВЛАТ ҚЎМИТАСИНИНГ ФАОЛИЯТИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 01.12.2009 йилдаги ПҚ-1236-сон "САНОАТ КООПЕРАЦИЯСИ АСОСИДА ТАЙЁР МАҲСУЛОТЛАР, БУТЛОВЧИ БУЮМЛАР ВА МАТЕРИАЛЛАР ИШЛАБ ЧИҚАРИШНИ МАҲАЛЛИЙЛАШТИРИШНИ ЧУҚУРЛАШТИРИШГА ДОИР ҚЎШИМЧА ЧОРА-ТАДБИРЛАР ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармойиши 19.11.2008 йилдаги ПФ-4010-сон "ИҚТИСОДИЙ НОЧОР КОРХОНАЛАРНИ ТИЖОРАТ БАНКЛАРИГА СОТИШ ТАРТИБИНИ ТАСДИҚЛАШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 18.11.2008 йилдаги ПФ-4053-сон "ИҚТИСОДИЁТ РЕАЛ СЕКТОРИ КОРХОНАЛАРИНИНГ МОЛИЯВИЙ БАРҚАРОРЛИГИНИ ЯНАДА ОШИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамаси ҳузурида ижтимоий тадқиқотлар институтини ташкил этиш тЎҒрисида ПҚ-930-сон 2008 йил 30 июл "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ВАЗИРЛАР МАҲКАМАСИ ҲУЗУРИДА ИЖТИМОИЙ ТАДҚИҚОТЛАР ИНСТИТУТИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 30.07.2008 йилдаги ПҚ-928-сон "ИЖТИМОИЙ-ИҚТИСОДИЙ ТАДҚИҚОТЛАР МАРКАЗИНИ ПРОГНОЗЛАШТИРИШ ВА МАКРОИҚТИСОДИЙ ТАДҚИҚОТЛАР ИНСТИТУТИ ЭТИБ ҚАЙТА ТАШКИЛ ҚИЛИШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 24.07.2008 йилдаги ПҚ-927-сон "ХОРИЖИЙ ИНВЕСТИЦИЯЛАР ВА КРЕДИТЛАРНИ ЖАЛБ ЭТИШ ҲАМДА ЎЗЛАШТИРИШ ЖАРАЁНИНИ ТАКОМИЛЛАШТИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 20.05.2008 йилдаги ПҚ-870-сон "«БУХОРОТЕКС» ОЧИҚ АКЦИЯДОРЛИК ЖАМИЯТИНИ ЯНАДА МОДЕРНИЗАТСИЯ ҚИЛИШ ВА ТЕХНИК ҚАЙТА ЖИҲОЗЛАШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 24.04.2008 йилдаги ПҚ-843-сон "БАҲОЛОВЧИ ТАШКИЛОТЛАР ФАОЛИЯТИНИ ЯНАДА ТАКОМИЛЛАШТИРИШ ВА КЎРСАТИЛАЁТГАН ХИЗМАТЛАР СИФАТИ УЧУН УЛАРНИНГ МАС'УЛИЯТИНИ ОШИРИШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 18.02.2008 йилдаги ПҚ-798-сон "«БУХОРОТЕКС» ОАЖНИ МОДЕРНИЗАТСИЯ ҚИЛИШ ВА ТЕХНИКАВИЙ ҚАЙТА ЖИҲОЗЛАШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Марказий банки Бошқарувининг қарори 12.10.2007 йилда рЎйхатдан Ўтган, рЎйхат рақами 1727 "АҲОЛИНИНГ КЕНГ ҚАТЛАМИ, ШУ ЖУМЛАДАН ЁШ ОИЛАЛАР УЧУН УЙ-ЖОЙ ҚУРИЛИШИНИ ВА РЕКОНСТРУКСИЯ ҚИЛИШНИ МОЛИЯЛАШТИРИШ ВА КРЕДИТЛАШ ТАРТИБИ ТЎҒРИСИДА НИЗОМНИ ТАСДИҚЛАШ ҲАҚИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 20.07.2007 йилдаги ПҚ-672-сон "2007 — 2010 ЙИЛЛАРДА ХУСУСИЙЛАШТИРИШ ЖАРАЁНЛАРИНИ ЯНАДА ЧУҚУРЛАШТИРИШ ВА ХОРИЖИЙ ИНВЕСТИЦИЯЛАРНИ ФАОЛ ЖАЛБ ҚИЛИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 20.07.2007 йилдаги ПФ-3897-сон "ИҚТИСОДИЁТНИНГ СТРАТЕГИК ТАРМОҚЛАРИ КОРХОНАЛАРИНИ ХУСУСИЙЛАШТИРИШ ЖАРАЁНЛАРИНИ ЧУҚУРЛАШТИРИШГА ДОИР ҚЎШИМЧА ЧОРА-ТАДБИРЛАР ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 27.09.2006 йилдаги ПҚ-475-сон "ҚИММАТЛИ ҚОҒОЗЛАР БОЗОРИНИ ЯНАДА РИВОЖЛАНТИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 24.07.2006 йилдаги ПҚ-424-сон "ДАВЛАТ АКТИВЛАРИГА ЭГА АЙРИМ ЙИРИК АКЦИЯДОРЛИК КОМПАНИЯЛАРИ КЕНГАШЛАРИНИНГ ТАРКИБЛАРИНИ ТАСДИҚЛАШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 07.07.2006 йилдаги ПҚ-404-сон "ФУҚАРОЛИК ЖАМИЯТИ ИНСТИТУТЛАРИНИ ДАВЛАТ ТОМОНИДАН ҚЎЛЛАБ-ҚУВВАТЛАШНИНГ ҚЎШИМЧА ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ПРЕЗИДЕНТИНИНГ ҚАРОРИ 16.05.2006 ПҚ-350 "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИНИНГ ТИКЛАНИШ ВА ТАРАҚҚИЁТ ЖАМҒАРМАСИ ФАОЛИЯТИНИ ТАШКИЛ ҚИЛИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ПРЕЗИДЕНТИНИНГ ҚАРОРИ 26.04.2006 ПҚ-335 "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ДАВЛАТ МУЛКИ ҚЎМИТАСИ ФАОЛИЯТИНИ ТАКОМИЛЛАШТИРИШГА ДОИР ЧОРА-ТАДБИРЛАР ТЎҒРИСИДА"
- ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ПРЕЗИДЕНТИНИНГ ҚАРОРИ 21.04.2006 ПҚ-331 "МОЛИЯ-ИҚТИСОДИЙ, СОЛИҚ СОҲАСИДАГИ ЖИНОЯТЛАРГА, ЖИНОИЙ ФАОЛИЯТДАН ОЛИНГАН ДАРОМАДЛАРНИ ЛЕГАЛЛАШТИРИШГА ҚАРШИ КУРАШИШНИ КУЧАЙТИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 05.01.2006 йилдаги ПФ-3706-сон "ЙИРИК САНОАТ КОРХОНАЛАРИ БИЛАН КАСАНАЧИЛИКНИ РИВОЖЛАНТИРИШ АСОСИДАГИ ИШЛАБ ЧИҚАРИШ ВА ХИЗМАТЛАР ЎРТАСИДА КООПЕРАЦИЯНИ КЕНГАЙТИРИШНИ РАҒБАТЛАНТИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ПРЕЗИДЕНТИНИНГ ҚАРОРИ 11.02.2005 ПҚ-5 "КОММУНАЛ ХИЗМАТЛАР ТАРИФЛАРИНИНГ АСОССИЗ РАВИШДА ЎСИБ КЕТИШИГА Ё'Л ҚЎЙМАСЛИК ҲАМДА УЛАР УЧУН ЎЗ ВАҚТИДА ВА ТЎЛИҚ ҲИСОБ-КИТОБ ҚИЛИНИШИ УЧУН ИСТЕ'МОЛЧИЛАРНИНГ МАС'УЛИЯТИНИ ОШИРИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Қарори 18.04.2005 йилдаги ПҚ-58-сон "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ТЕМИР Ё'Л ТРАНСПОРТИДА Ё'ЛОВЧИЛАР, БАГАЖ ВА ЮК БАГАЖ ТАШИШ ҚОИДАЛАРИНИ ТАСДИҚЛАШ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 23.09.2005 йилдаги ПФ-3662-сон "АҲОЛИНИ ИЖТИМОИЙ МУҲОФАЗА ҚИЛИШ ВА КОММУНАЛ ХИЗМАТ КЎРСАТИШ КОРХОНАЛАРИНИ ҚЎЛЛАБ-ҚУВВАТЛАШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 26.02.2003 йилдаги ПФ-3214-сон "СОҒЛИҚНИ САҚЛАШ ТИЗИМИНИ ЯНАДА ИСЛОҲ ҚИЛИШ ЧОРА-ТАДБИРЛАРИ ТЎҒРИСИДА"
- Ўзбекистон Республикаси Президентининг Фармони 26.03.1996 йилдаги ПФ-1414-сон "ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ДАВЛАТ МУЛКИ ҚЎМИТАСИ ҲУЗУРИДА ҚИММАТЛИ ҚОҒОЗЛАР БОЗОРИ ИШЛАШИНИ МУВОФИҚЛАШТИРИШ ВА НАЗОРАТ ҚИЛИШ МАРКАЗИНИ ТАШКИЛ ЭТИШ ТЎҒРИСИДА"
- ЎЗБЕКИСТОН РЕСПУБЛИКАСИ ПРЕЗИДЕНТИНИНГФАРМОНИ 05.01.1995 ПФ-1030 "ХУСУСИЙ ТАДБИРКОРЛИКДА ТАШАББУС КЎРСАТИШ ВА УНИ РАҒБАТЛАНТИРИШ ТЎҒРИСИДА"

- Постановление Президента Республики Узбекистан №ПП-3947 от 20.09.2018 «ОБ ОБРАЗОВАНИИ МЕЖВЕДОМСТВЕННОЙ КОМИССИИ ПО ПРОТИВОДЕЙСТВИЮ ЛЕГАЛИЗАЦИИ ДОХОДОВ, ПОЛУЧЕННЫХ ОТ ПРЕСТУПНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ, ФИНАНСИРОВАНИЮ ТЕРРОРИЗМА И ФИНАНСИРОВАНИЮ РАСПРОСТРАНЕНИЯ ОРУЖИЯ МАССОВОГО УНИЧТОЖЕНИЯ»
- Постановление Президента Республики Узбекистан №ПП-3928 от 04.09.2018 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ПОВЫШЕНИЮ ЭФФЕКТИВНОСТИ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ПРОИЗВОДСТВЕННЫХ ПЛОЩАДЕЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 16.06.2017г. № 3067 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ СОВЕРШЕНСТВОВАНИЮ ПРОЦЕДУР РЕАЛИЗАЦИИ ОБЪЕКТОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СОБСТВЕННОСТИ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 20.04.2017 г. № УП-5022 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ РАСШИРЕНИЮ МЕХАНИЗМОВ ПОДДЕРЖКИ ЭКОНОМИЧЕСКИ НЕСОСТОЯТЕЛЬНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ, А ТАКЖЕ СТИМУЛИРОВАНИЮ ОРГАНИЗАЦИИ НОВЫХ ПРОИЗВОДСТВЕННЫХ МОЩНОСТЕЙ НА БАЗЕ ОБЪЕКТОВ НЕДВИЖИМОСТИ КОММЕРЧЕСКИХ БАНКОВ "
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 21.12.2015 г. № ПП-2454 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО ПРИВЛЕЧЕНИЮ ИНОСТРАННЫХ ИНВЕСТОРОВ В АКЦИОНЕРНЫЕ ОБЩЕСТВА"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.04.2015 г. № УП-4720 "О МЕРАХ ПО ВНЕДРЕНИЮ СОВРЕМЕННЫХ МЕТОДОВ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛЕНИЯ В АКЦИОНЕРНЫХ ОБЩЕСТВАХ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 03.07.2014 г. № ПП-2200 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО РЕАЛИЗАЦИИ ОБЪЕКТОВ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СОБСТВЕННОСТИ СУБЪЕКТОВ МАЛОГО БИЗНЕСА И ЧАСТНОГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 13.11.2012 йилдаги ПФ-4483 "ОБ ОБРАЗОВАНИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО КОМИТЕТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ПО ПРИВАТИЗАЦИИ, ДЕМОНОПОЛИЗАЦИИ И РАЗВИТИЮ КОНКУРЕНЦИИ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 18.07.2012 ПФ-4455 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ КАРДИНАЛЬНОМУ УЛУЧШЕНИЮ ДЕЛОВОЙ СРЕДЫ И ПРЕДОСТАВЛЕНИЮ БОЛЬШЕЙ СВОБОДЫ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВУ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 25.04.2012 г. № ПП-1743 "О ПРОГРАММЕ ПРИВАТИЗАЦИИ ГОСУДАРСТВЕННОГО ИМУЩЕСТВА НА 2012-2013 ГОДЫ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 25.08.2011 г. № ПП-1604 "О МЕРАХ ПО УСТРАНЕНИЮ БЮРОКРАТИЧЕСКИХ БАРЬЕРОВ И ДАЛЬНЕЙШЕМУ ПОВЫШЕНИЮ СВОБОДЫ ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 01.08.2011 г. № ПП-1591 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ МЕЖДУНАРОДНОГО ДОГОВОРА"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 26.11.2010 г. № ПП-1438 "О ПРИОРИТЕТНЫХ НАПРАВЛЕНИЯХ ДАЛЬНЕЙШЕГО РЕФОРМИРОВАНИЯ И ПОВЫШЕНИЯ УСТОЙЧИВОСТИ ФИНАНСОВО-БАНКОВСКОЙ СИСТЕМЫ РЕСПУБЛИКИ В 2011-2015 ГОДАХ И ДОСТИЖЕНИЯ ВЫСОКИХ МЕЖДУНАРОДНЫХ РЕЙТИНГОВЫХ ПОКАЗАТЕЛЕЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 19.04.2010 г. № ПП-1325 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО СТИМУЛИРОВАНИЮ РАЗВИТИЯ СИСТЕМЫ РАСЧЕТОВ С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ БАНКОВСКИХ ПЛАСТИКОВЫХ КАРТОЧЕК"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 02.03.2010 г. № ПП-1293 "ОБ ОРГАНИЗАЦИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ГОСУДАРСТВЕННОГО КОМИТЕТА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН ПО ДЕМОНОПОЛИЗАЦИИ И РАЗВИТИЮ КОНКУРЕНЦИИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 01.12.2009 г. № ПП-1236 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО УГЛУБЛЕНИЮ ЛОКАЛИЗАЦИИ ПРОИЗВОДСТВА ГОТОВОЙ ПРОДУКЦИИ, КОМПЛЕКТУЮЩИХ ИЗДЕЛИЙ И МАТЕРИАЛОВ НА ОСНОВЕ ПРОМЫШЛЕННОЙ КООПЕРАЦИИ"
- Распоряжение Президента Республики Узбекистан от 19.11.2008 г. № Р-4010 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОРЯДКА РЕАЛИЗАЦИИ КОММЕРЧЕСКИМ БАНКАМ ЭКОНОМИЧЕСКИ НЕСОСТОЯТЕЛЬНЫХ ПРЕДПРИЯТИЙ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 18.11.2008 ПФ-4053 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ ПОВЫШЕНИЮ ФИНАНСОВОЙ УСТОЙЧИВОСТИ ПРЕДПРИЯТИЙ РЕАЛЬНОГО СЕКТОРА ЭКОНОМИКИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 30.07.2008 г. № ПП-930 "О СОЗДАНИИ ИНСТИТУТА СОЦИАЛЬНЫХ ИССЛЕДОВАНИЙ ПРИ КАБИНЕТЕ МИНИСТРОВ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 30.07.2008 г. № ПП-928 "О ПРЕОБРАЗОВАНИИ ЦЕНТРА СОЦИАЛЬНО-ЭКОНОМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ В ИНСТИТУТ ПРОГНОЗИРОВАНИЯ И МАКРОЭКОНОМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.07.2008 г. № ПП-927 "О МЕРАХ ПО СОВЕРШЕНСТВОВАНИЮ ПРОЦЕССА ПРИВЛЕЧЕНИЯ И ОСВОЕНИЯ ИНОСТРАННЫХ ИНВЕСТИЦИЙ И КРЕДИТОВ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 20.05.2008 г. № ПП-870 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕЙ МОДЕРНИЗАЦИИ И ТЕХНИЧЕСКОМУ ПЕРЕВООРУЖЕНИЮ ОАО «БУХОРОТЕКС»"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.04.2008 г. № ПП-843 "О ДАЛЬНЕЙШЕМ СОВЕРШЕНСТВОВАНИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ОЦЕНОЧНЫХ ОРГАНИЗАЦИЙ И ПОВЫШЕНИИ ИХ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ЗА КАЧЕСТВО ОКАЗЫВАЕМЫХ УСЛУГ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 18.02.2008 № ПП-798 "О МЕРАХ ПО МОДЕРНИЗАЦИИ И ТЕХНИЧЕСКОМУ ПЕРЕВООРУЖЕНИЮ ОАО «БУХОРОТЕКС»"
- Постановление Правления Центрального банка Республики Узбекистан зарегистрировано 12.10.2007 г., рег. номер 1727 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ ПОЛОЖЕНИЯ О ПОРЯДКЕ ФИНАНСИРОВАНИЯ И КРЕДИТОВАНИЯ СТРОИТЕЛЬСТВА И РЕКОНСТРУКЦИИ ЖИЛЬЯ ДЛЯ ШИРОКИХ СЛОЕВ НАСЕЛЕНИЯ, В ТОМ ЧИСЛЕ МОЛОДЫХ СЕМЕЙ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 20.07.2007 № ПП-672 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ УГЛУБЛЕНИЮ ПРОЦЕССОВ ПРИВАТИЗАЦИИ И АКТИВНОМУ ПРИВЛЕЧЕНИЮ ИНОСТРАННЫХ ИНВЕСТИЦИЙ В 2007-2010 ГОДАХ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 20.07.2007 № ПФ-3897 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ПО УГЛУБЛЕНИЮ ПРОЦЕССОВ ПРИВАТИЗАЦИИ ПРЕДПРИЯТИЙ СТРАТЕГИЧЕСКИХ ОТРАСЛЕЙ ЭКОНОМИКИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 27.09.2006 ПП-475 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ РАЗВИТИЮ РЫНКА ЦЕННЫХ БУМАГ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 24.07.2006 № ПП-424 "ОБ УТВЕРЖДЕНИИ СОСТАВОВ СОВЕТОВ ОТДЕЛЬНЫХ КРУПНЫХ АКЦИОНЕРНЫХ КОМПАНИЙ С ГОСУДАРСТВЕННЫМИ АКТИВАМИ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 07.07.2006 № ПП-404 "О ДОПОЛНИТЕЛЬНЫХ МЕРАХ ГОСУДАРСТВЕННОЙ ПОДДЕРЖКИ ИНСТИТУТОВ ГРАЖДАНСКОГО ОБЩЕСТВА"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 16.05.2006 № ПП-350 "О МЕРАХ ПО ОРГАНИЗАЦИИ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ФОНДА РЕКОНСТРУКЦИИ И РАЗВИТИЯ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Постановление Президента Республики от Узбекистан 26.04.2006 № ПП-335 "О МЕРАХ ПО СОВЕРШЕНСТВОВАНИЮ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ ГОСКОМИМУЩЕСТВА РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Постановление Президента Республики от Узбекистан 21.04.2006 № ПП-331 "О МЕРАХ ПО УСИЛЕНИЮ БОРЬБЫ С ПРЕСТУПЛЕНИЯМИ В ФИНАНСОВО-ЭКОНОМИЧЕСКОЙ, НАЛОГОВОЙ СФЕРЕ, С ЛЕГАЛИЗАЦИЕЙ ПРЕСТУПНЫХ ДОХОДОВ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 05.01.2006 г. № УП-3706 "О МЕРАХ ПО СТИМУЛИРОВАНИЮ РАСШИРЕНИЯ КООПЕРАЦИИ МЕЖДУ КРУПНЫМИ ПРОМЫШЛЕННЫМИ ПРЕДПРИЯТИЯМИ И ПРОИЗВОДСТВОМ УСЛУГ НА БАЗЕ РАЗВИТИЯ НАДОМНОГО ТРУДА"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 23.09.2005 № ПФ-3662 "О МЕРАХ ПО СОЦИАЛЬНОЙ ЗАЩИТЕ НАСЕЛЕНИЯ И ПОДДЕРЖКЕ ПРЕДПРИЯТИЙ КОММУНАЛЬНОГО ОБСЛУЖИВАНИЯ"
- Постановление Президента Республики Узбекистан от 11.02.2005 № ПП-5 "О МЕРАХ ПО НЕДОПУЩЕНИЮ НЕОБОСНОВАННОГО РОСТА ТАРИФОВ И ПОВЫШЕНИЮ ОТВЕТСТВЕННОСТИ ПОТРЕБИТЕЛЕЙ ЗА СВОЕВРЕМЕННЫЕ И ПОЛНЫЕ РАСЧЕТЫ ЗА КОММУНАЛЬНЫЕ УСЛУГИ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 26.02.2003 ПФ-3214 "О МЕРАХ ПО ДАЛЬНЕЙШЕМУ РЕФОРМИРОВАНИЮ СИСТЕМЫ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 31.10.2000 № ПФ-2741 "«О ПРЕОБРАЗОВАНИИ ГОСУДАРСТВЕННО-КООПЕРАТИВНОГО КОМИТЕТА «УЗСЕЛЬХОЗСНАБРЕМОНТ» В АССОЦИАЦИЮ «УЗАГРОМАШСЕРВИС»"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 26.03.1996 № ПФ-1414 "ОБ ОБРАЗОВАНИИ ЦЕНТРА ПО КООРДИНАЦИИ И КОНТРОЛЮ ЗА ФУНКЦИОНИРОВАНИЕМ РЫНКА ЦЕННЫХ БУМАГ ПРИ ГОСКОМИМУЩЕСТВЕ РЕСПУБЛИКИ УЗБЕКИСТАН"
- Указ Президента Республики Узбекистан от 05.01.1995 № ПФ-1030 "ОБ ИНИЦИИРОВАНИИ И СТИМУЛИРОВАНИИ ЧАСТНОГО ПРЕДПРИНИМАТЕЛЬСТВА"