Qonun mazmun-mohiyatini yetkazish va tushuntirish bo‘yicha o‘quv-seminari bo‘lib o‘tdi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Andijon viloyati hududiy boshqarmasi hamda Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish Markazi viloyat boshqarmasi xodimlari ishtirokida joriy yilning 21-fevral kunida boshqarmaning Shartnomaviy–huquqiy munosabatlar va da’vo ishlarini yuritish bo‘yicha bosh yuriskonsulti S.Nazirova tomonidan,
O‘zbekiston Respublikasining 2025-yil 07-fevraldagi “Korporativ munosabatlarning huquqiy asoslari yanada takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi O‘RQ-1025-son Qonunining
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 12-yanvardagi  “Elektron onlayn-auksion va tanlovlarni tashkil etish hamda o‘tkazish tartibini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 18-son qarori,  mazmun-mohiyatini yetkazish va tushuntirish bo‘yicha o‘quv-seminari bo‘lib o‘tdi.
O‘quv seminarda boshqarma Shartnomaviy–huquqiy munosabatlar va da’vo ishlarini yuritish bo‘yicha bosh yuriskonsulti tomonidan mazkur Qonunning xar bir moddasi bo‘yicha  tushuntirishlar berildi.

A training seminar was held aimed at conveying and explaining the essence of the law.
In accordance with the training program and the explanation of the content of the law, a training seminar was conducted on February 21 of this year at the territorial department of the State Assets Management Agency in the Andijan region and the Center for Effective Use of State Property in the region, with the participation of employees.
At the seminar, which was conducted by the legal consultant for contractual and legal relations and litigation of the department, S. Nazirova, the Law of the Republic of Uzbekistan dated February 7, 2025, “On Amendments and Additions to Some Legislative Acts of the Republic of Uzbekistan in Connection with the Improvement of the Legal Framework of Corporate Relations” (No. ОРҚ-1025) was explained.
Additionally, the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 12, 2022, No. 18, "On Additional Measures to Improve the Procedure for Organizing and Conducting Electronic Online Auctions and Tenders" was also discussed.
During the seminar, the legal consultant provided detailed explanations of each article of this law.