Qonun mazmun-mohiyatini yetkazish va tushuntirish bo‘yicha o‘quv-seminari bo‘lib o‘tdi.
Davlat aktivlarini boshqarish agentligining Andijon viloyati hududiy boshqarmasi hamda Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish Markazi viloyat boshqarmasi xodimlari ishtirokida joriy yilning 21-fevral kunida boshqarmaning Shartnomaviy–huquqiy munosabatlar va da’vo ishlarini yuritish bo‘yicha bosh yuriskonsulti S.Nazirova tomonidan,
O‘zbekiston Respublikasining 2025-yil 07-fevraldagi “Korporativ munosabatlarning huquqiy asoslari yanada takomillashtirilishi munosabati bilan O‘zbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risida”gi O‘RQ-1025-son Qonunining
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2022-yil 12-yanvardagi  “Elektron onlayn-auksion va tanlovlarni tashkil etish hamda o‘tkazish tartibini takomillashtirish bo‘yicha qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi 18-son qarori,  mazmun-mohiyatini yetkazish va tushuntirish bo‘yicha o‘quv-seminari bo‘lib o‘tdi.
O‘quv seminarda boshqarma Shartnomaviy–huquqiy munosabatlar va da’vo ishlarini yuritish bo‘yicha bosh yuriskonsulti tomonidan mazkur Qonunning xar bir moddasi bo‘yicha  tushuntirishlar berildi.

Проведен обучающий семинар, направленный на донесение и разъяснение сути закона.
В соответствии с программой обучения и разъяснения содержания закона, 21 февраля текущего года в управлении территориального управления Агентства по управлению государственными активами в Анджийской области и Центре эффективного использования объектов государственной собственности области прошел обучающий семинар с участием сотрудников.
На семинаре, который проводился юрисконсультом по договорным и правовым отношениям и ведению судебных дел управления С. Назаровой, был разъяснен Закон Республики Узбекистан от 7 февраля 2025 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Узбекистан в связи с совершенствованием правовых основ корпоративных отношений» (№ ОРҚ-1025).
Также были рассмотрены постановление Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 января 2022 года № 18 «О дополнительных мерах по совершенствованию порядка организации и проведения электронных онлайн-аукционов и тендеров».