Давактив агентлиги иштирокидаги корхоналарнинг кузатув кенгашига давлат улуши бўйича аъзолик учун номзодларни жалб этиш юзасидан танлов эълон қилинади
Аввал маълум қилинганидек, Ўзбекистон Республикасининг "Давлат мулкини бошқариш тўғрисида"ги Қонунига ҳамда Вазирлар Маҳкамасининг 2022 йил 4 ноябрдаги 647-сон қарорига мувофиқ Давактив агентлиги иштирокидаги корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича аъзоликка номзодларни танлов асосида саралаб олиш ва кейинчалик корхоналарнинг кузатув кенгаши таркибига сайлаш бўйича танлов эълон қилинган.
Давактив агентлиги иштирокидаги қуйидаги жадвалда кўрсатилган 21 та корхоналарнинг кузатув кенгашлари таркибига давлат улуши бўйича 45 нафар номзодларни танлов асосида саралаб олиш бўйича очиқ танлов эълон қилинади.
Танловда иштирок этиш учун аризаларни қабул қилиш Давактив агентлигининг махсус веб-портали (cns.davaktiv.uz) орқали электрон шаклда қабул қилинади (фойдаланиш бўйича йўриқнома билан танишиш).
Қўшимча маълумот учун Давактив агентлигининг махсус алоқа рақамлари: Ф.Абдувалиева, (71) 259-22-04
Танлов талабларига мос келувчи талабгорларни ушбу танловларга иштирок этишга чорлаймиз.
Ҳар бир корхонанинг соҳавий йўналишини инобатга олган ҳолда, қўшимча талаблар ва ариза топшириш учун муддатлар тўғрисидаги маълумотлар билан қуйидаги жадвалдаги ҳаволалар орқали танишишингиз мумкин

UzSAMA announces the selection terms to attract candidates for members of state share of the supervisory board of enterprises with state participation
As previously reported, in accordance with the Law of the Republic of Uzbekistan "On management of state property", as well as the Decree of the Cabinet of Ministers dated November 4, 2022 №647, the State Assets Management Agency announced the selection and subsequent election of candidates for the members of state share of supervisory board of the enterprises with state participation.
An open competition is announced for the selection of 45 candidates to the supervisory boards of 21 companies with the participation of UzSAMA listed in the table below.
Additional requirements are determined taking into account the industry orientation of each enterprise.
For more information special contact numbers of UzSAMA: Abduvalieva F., (71) 259-22-04.
All candidates who meet the aforementioned requirements are welcome to participate in the selection.
Information on additional requirements and application deadlines based on the industry focus of each enterprise can be found at the links in the table below