“ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги давлат акциялар пакетини сотиб олиш учун аризаларни қабул қилиш муддати узайтирилди
Давактив агентлигининг жорий йил 22 июлдаги “ТошуйжойЛИТИ” АЖ устав капиталидаги 61,6% давлат акциялар пакетини сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги кўплаб салоҳиятли инвесторларни мурожаатларини инобатга олган ҳолда, хусусийлаштириш бўйича консультант Abrau Capital компаниясининг таклифига асосан, салоҳиятли инвесторлар учун активни яхшироқ ўрганиш ва мазкур савдо босқичида талаб этиладиган тегишли ҳужжатларни тайёрланишига кўпроқ имконият яратиш, шунингдек сотиш жараёнларини янада шаффоф ва рақобат муҳитида ўтказиш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “ТошуйжойЛИТИ” АЖ даги давлат акциялар пакетини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 6 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: almo@abraucapital.com
Аввалги чоп этилган Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Продлён срок приема заявок по покупке государственной доли в уставном капитале АО "ТошуйжойЛИТИ"
Согласно объявлению Агентства госактивов от 22 июля текущего года, о начале процесса продаж 61,6% государственной доли в уставном капитале АО "ТошуйжойЛИТИ", сообщается следующее.
Агентство госактивов, принимая во внимание обращения многочисленных потенциальных инвесторов, на основе предложения консультанта по приватизации “Abrau Capital“, в целях предоставления  дополнительной возможности потенциальным инвесторам для тщательного изучения актива и подготовки необходимых документов в соответствии с требованиями данного этапа продажи, а также проведения процессов продажи в более прозрачной и конкурентной среде, сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке государственной доли в АО "ТошуйжойЛИТИ" до 18:00 (Ташкентское время) 6 сентября 2024 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующий адрес электронной почты: almo@abraucapital.com