“E-IJRO AUKSION” платформасида давлат активларини очиқ ва шаффоф тарзда сотиб олиш мумкин
Жорий йилнинг ўтган даврида “E-ijro auksion” ягона электрон савдо майдончасида 349 та давлат активи оммавий савдоларга чиқарилди.
Шу билан бирга, йил бошидан буён 182 та давлат активи 37,9 млрд сўмга реализация қилинди.
Бугунги кунда оммавий савдоларга чиқарилиб, барча тадбиркорлик субъектларига таклиф этилаётган қуйидаги йирик давлат активлари билан танишинг:
1. Тошкент шаҳри, Яшнобод туманидаги фаолият тури техник хизмат кўрсатиш бўлган бошланғич нархи 76 млрд. 422 млн. сўмлик "Техник таъмирлаш ва бутлаш бошқармаси" МЧЖнинг устав фондидаги 100 фоиз давлат улуши савдода турибди. Жамият балансидаги 18,3 гектар ер участкаси ҳамда 88 754 кв.м.дан иборат бино-иншоотлар Ўзбекистоннинг бир неча вилоятларида жойлашган. Ушбу давлат активи Агентликнинг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан савдога чиқарилган.
2. Сурхондарё вилояти, Сариосиё туманидаги фаолият тури Пайпоқ ишлаб чиқариш бўлган бошланғич нархи 42 млрд. 93 млн. сўмлик "Шўртаннефтгаз-Текстиль" МЧЖнинг устав фондидаги 100 фоиз давлат улуши савдода турибди. Жамият балансида 2,3 гектар ер участкаси ҳамда 5979,7 кв.м.дан иборат бино-иншоотлар мавжуд. Ушбу мулк Агентликнинг Сурхондарё вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан савдога чиқарилган.
3. Навоий вилояти, Кармана туманидаги фаолият тури ишлаб чиқариш бўлган бошланғич нархи 25 млрд. 546 млн. сўмлик "Полиэтилен қувурлари" МЧЖнинг устав фондидаги 100 фоиз давлат улуши савдода турибди. Жамият балансида 12 гектар ер участкаси ҳамда 6760,8 кв.м.дан иборат бино-иншоотлар мавжуд. Ушбу давлат активи Агентликнинг Навоий вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан савдога чиқарилган.
4. Тошкент шаҳри, Учтепа туманидаги бошланғич нархи 24 млрд. 672 млн. сўмлик " Нефтгазалоқа" МЧЖнинг устав фондидаги 100 фоиз давлат улуши савдода турибди. Жамият балансидаги 5,2 гектар ер участкаси ҳамда 9847 кв.м.дан иборат бино-иншоотлар Ўзбекистоннинг бир нечта ҳудудларида жойлашган. Ушбу давлат активи Агентликнинг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан савдога чиқарилган.
5. Хоразм вилояти, Янгиариқ туманидаги фаолият тури пластик таралар ва сиғимлар ишлаб чиқариш бўлган бошланғич нархи 23 млрд. 413 млн. сўмлик "Янгиариқ пласт" МЧЖнинг устав фондидаги 100 фоиз давлат улуши савдода турибди. Жамият балансида 2,3 гектар ер участкаси ҳамда 16500 кв.м.дан иборат бино-иншоотлар мавжуд. Ушбу давлат активи Агентликнинг Хоразм вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан савдога чиқарилган.
6. Тошкент шаҳри, Олмазор туманидаги фаолият тури нефт қазиб чиқариш ва сотиш бўлган бошланғич нархи 14 млрд. 262 млн. сўмлик "Ўзмалойл" қўшма корхонаси МЧЖнинг устав фондидаги 50 фоиз давлат улуши савдода турибди. Жамиятга тегишли 116,4 гектар ер участкаси ҳамда 1720 кв.м.дан иборат бино-иншоотлар республикамизнинг бир неча вилоятларида жойлашган. Ушбу давлат активи Агентликнинг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан савдога чиқарилган.
7. Қашқадарё вилояти, Муборак туманидаги фаолият тури паррандачилик бўлган бошланғич нархи 12 млрд. 679 млн. сўмлик "Табиий тоза" МЧЖнинг устав фондидаги 98,83 фоиз давлат улуши савдода турибди. Ушбу давлат активи Агентликнинг Қашқадарё вилояти ҳудудий бошқармаси томонидан савдога чиқарилган.
Давлат активларини сотиб олиш учун e-auksion.uz платформасидан рўйхатдан ўтинг, очиқ ва шаффоф усулда ўтказиладиган онлайн савдоларда иштирок этинг.

На платформе “E-IJRO AUKSION” можно приобрести госактивы открытым и прозрачным путём
За прошедший период текущего года на единой электронной торговой площадке “E-ijro auksion” на продажу было выставлено 349 государственных объектов.
Вместе с тем, с начало года было реализовано 182 госактива за 37,9 млрд сумов.
Вы можете ознакомится с гособъектами, выставленными на публиныее торги на сегодняшний день и предлагаемыми для всех субъектов предпринимательства:
1. 100% государственной доли от уставного фонда ООО “Техник таъмирлаш ва бутлаш бошқармаси”, расположенного в Яшнабадском районе города Ташкент, ведущее свою деятельность в сфере оказания технического сервиса выставлено на торги по начальной стоимости 76 млрд. 422 млн. сумов. На балансе общества 18,3 гектаров земельных участков и здания общей площадью 88 754 кв.м. расположенные в нескольких областях Республики Узбекистан. Данный госактив выставлен на продажу территориалным управлением Агентства в городе Ташкенте.
2. 100% государственной доли от уставного фонда ООО “Шўртаннефтгаз-Текстиль”, расположенного в Сариосийском районе Сурхандарьинской области, ведущее свою деятельность в сфере производства носков выставлено на торги по начальной стоимости 42 млрд. 93 млн. сумов. На балансе общества 2,3 гектаров земельных участков и здания общей площадью 5979,7 кв.м. Данный госактив выставлен на продажу Сурхандарьинским  областным территориалным управлением Агентства.
3. 100% государственной доли от уставного фонда ООО “Полиэтилен қувурлари”, расположенного в районе Кармана Навоийской области выставлено на торги по начальной стоимости 25 млрд. 546 млн. сумов. На балансе общества земельный участок 12 гектаров и здания общей площадью 6760,8 кв.м. Данный госактив выставлен на продажу Навоийским  областным территориалным управлением Агентства.
4. 100% государственной доли от уставного фонда ООО “Нефтгазалоқа” , расположенного в Яшнабадском районе города Ташкент выставлено на торги по начальной стоимости 24 млрд. 672 млн. сумов. На балансе общества 5,2 гектаров земельного участка и здания общей площадью 9847 кв.м. расположенные в нескольких регионах Узбекистана. Данный госактив выставлен на продажу территориалным управлением Агентства в городе Ташкенте.
5. 100% государственной доли от уставного фонда ООО “Янгиариқ пласт”, расположенного в Янгиарыкском районе Хорезмской области, ведущее свою деятельность в сфере производства пластиковой тары и ёмкостей выставлено на торги по начальной стоимости 23 млрд. 413 млн. сумов. На балансе общества земельный участок 2,3 гектара и здания общей площадью 16500 кв.м. Данный госактив выставлен на продажу Хорезмским  областным территориалным управлением Агентства.
6. 50% государственной доли от уставного фонда СП ООО “Ўзмалойл”, расположенного в Алмазарском районе города Ташкент, ведущее свою деятельность в сфере добычи и торговлей нефтью выставлено на торги по начальной стоимости 14 млрд. 262 млн. сумов. На балансе общества земельный участок 116,4 гектара и здания общей площадью 1720 кв.м. расположенные в нескольких областях Узбекистана. Данный госактив выставлен на продажу территориалным управлением Агентства в городе Ташкенте.
7. 98,83% государственной доли от уставного фонда ООО “Табиий тоза”, расположенного в районе Муборак Кашкадарьинской области выставлено на торги по начальной стоимости 12 млрд. 679 млн. сумов. Данный госактив выставлен на продажу Кашкадариьинским  областным территориалным управлением Агентства.
Регистрируйтесь на платформе e-auksion.uz и учавствуйте в открытых и прозрачных торгах для приобретения и реализации государственного имущества.