30 ноябрь санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
88 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 18,1 млрд сўм бўлган 214 та лот 31,5 млрд сўмга реализация қилинди.
• бошланғич нархи 3 млрд сўм
Самарқанд вилояти Пастдарғом туманида жойлашган бошланғич нархи 1,4 млрд сўм бўлган Давлат мулки объектларидан самарали фойдаланиш маркази Самарқанд вилоят ҳудудий бошқармаси балансидаги бўш турган маъмурий бино 1,5 млрд сўмга сотилди.
• сони 73 та
• бошланғич нархи 1,4 млрд сўм
• сотилган нархи 5,1 млрд сўм
Тошкент шаҳри Чилонзор туманида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 107,1 млн сўм бўлган Тошкент шаҳар прокуратураси балансидаги бино қисми 246,2 млн сўмга ижарага берилди.
• бошланғич нархи 426,4 млн сўм
• сотилган нархи 474,8 млн сўм
• ер майдони 0,85 га
Наманган вилояти Поп туманидан бошланғич нархи 48,1 млн сўм бўлган кичик саноат зоналаригади қурилиш саноати корхоналари қуриш учун 40 сотих ер участкаси 57,7 млн сўмга сотилди.
Бухоро вилояти Қоракўл туманидан бошланғич нархи 22,6 млн сўм бўлган ошхона, кафелар ва савдо уйлари қуриш учун 4 сотих ер участкаси 24,8 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 30ноября
На аукционы и открытые торги было выставлено 88 лота. Также было реализовано 214 объекта со стартовой ценой 18,1 млрд сумов за 31,5 млрд сумов.
• Пустующее административное здание, расположенный в Пастдаргомской районе Самаркандской области, принадлежащий территориальному управлению Самаркандской области Центра по эффективному использованию государственных объектов, со стартовой ценой 1,4 млрд сумов продан за 1,5 млрд сумов.
• Часть здания, принадлежащая прокуратуре города Ташкента, с первоначальной годовой арендной ставкой 107,1 млн ​​сумов в Чиланзарском районе Ташкентской области, сдана в аренду за 246,2 млн сумов.
• стартовая цена 426,4 млн сум
• цена продажи 474,8 млн сум
• площадь земельного участка 0,85 га
• Земельный участок, расположенный в Папском районе Наманганской области, площадью 40 соток, со стартовой ценой 48,1 млн ​​сумов продан за 57,7 млн сумов для строительства предприятия строительной отрасли в малых промышленных зонах.
• Земельный участок, расположенный в Каракульском районе Бухарской области, площадью 4 сотки, со стартовой ценой 22,6 млн ​​сумов продан за 24,8 млн сумов для строительства столовой, кафе и торговых домов.