29 август санасида ўтказилган онлайн савдолар натижалари
254 та лот онлайн аукцион ва очиқ электрон танловга чиқарилди. Шунингдек, бошланғич нархи 3,2 млрд сўм бўлган 267 та лот 7,3 млрд сўмга реализация қилинди.
• сони 45 та
• бошланғич нархи 642 млн сўм
• сотилган нархи 2,5 млрд сўм
• Фарғона вилояти, Фарғона шаҳрида жойлашган бошланғич йиллик ижара ставкаси 51,7 млн сўм бўлган Фарғона давлат университети чет тиллари факултетининг ошхона биноси 196,4 млн сўмга ижарага берилди.
• сони 54 та
• сотилган нархи 1,9 млрд сўм
• ер майдони 9,7 га
• Тошкент вилояти, Чирчиқ шаҳридан бошланғич нархи 115,9 млн сўм бўлган ёшлар саноат зоналари учун мўлжалланган 10 сотих ер участкаси 139,1 млн сўмга сотилди.
• Сурхондарё вилояти, Бойсун туманидан бошланғич нархи 13,2 млн сўм бўлган кўп қаватли турар-жой бинолари ва мажмуалари қуриш учун 3,6 сотих ер участкаси 100,6 млн сўмга сотилди.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 29 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 254 лота. Также было реализовано 267 объекта со стартовой ценой 3,2 млрд сумов за 7,3 млрд сумов.
• стартовая цена 642 млн сум
• Здание столовой, принадлежащее факультету иностранных языков государственного университета Ферганы с первоначальной годовой арендной ставкой 51,7 млн ​​сумов в городе Фергане Ферганской области, сдано в аренду за 196,4 млн сумов.
• площадь земельного участка 9,7 га
• Земельный участок, расположенный в городе Чирчик Ташкентской области, площадью 10 соток, со стартовой ценой 115,9 млн ​​сумов продан за 139,1 млн сумов для молодежных индустриальных зон.
• Земельный участок, расположенный в Бойсунском районе Сурхандарьинской области, площадью 3,6 соток, со стартовой ценой 13,2 млн ​​сумов продан за 100,6 млн сумов под строительство многоэтажных жилых домов и комплексов.