Давактив агентлигининг жорий йил 18 июлдаги “Нефтгазмонтаж” МЧЖ устав капиталидаги 100% давлат улушини сотиш жараёни бошланганлиги тўғрисидаги эълонига мувофиқ, қуйидагилар маълум қилинади.
Давактив агентлиги хусусийлаштириш бўйича консультант “Mosaic Financial компаниясининг таклифига асосан, мазкур сотиш жараёнларида рақобат муҳитини таъминлаш мақсадида, барча манфаатдор томонлар ва салоҳиятли инвесторларга “Нефтгазмонтаж” МЧЖдаги давлат улушини хусусийлаштириш юзасидан қизиқиш билдириш (Express of Interest) бўйича аризаларни қабул қилиш муддатини 2024 йил 23 сентябрь куни соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар узайтирилганлигини маълум қилади.
Қизиқиш билдирилган тақдирда, аризаларни қуйидаги электрон почта манзилига юбориш лозим: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com
Аввалги чоп этилган Активни сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш босқичи бошланганлиги тўғрисидаги эълоннинг қолган барча бандлари ўзгаришсиз қолмоқда.

Информация о процессе приватизации государственной доли в уставном капитале ООО «Нефтгазмонтаж»
Согласно объявлению Агентства госактивов от 18 июля текущего года, о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Нефтгазмонтаж», сообщается следующее.
Агентство госактивов, на основе предложения консультанта по приватизации «Mosaic Financial», в целях обеспечения конкурентной среды в данных процессах продажи, всем заинтересованным лицам и потенциальным инвесторам сообщает о продлении срока приема заявок на выражение заинтересованности (Express of interest) в покупке государственной доли в ООО «Нефтгазмонтаж» до 18:00 (Ташкентское время) 23 сентября 2024 года.
В случае заинтересованности необходимо отправить заявку на следующий адрес электронной почты: iskandar.bakhromov@mosaic-financial.com