“UZPAYNET” МЧЖни хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш муддатининг кечиктирилиши тўғрисида ахборот
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан жорий йил 8 август куни “UZPAYNET” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлиги ва 4 октябрь куни давлат улушини сотиб олиш нархи бўйича мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи бошланганлиги юзасидан эълонлар чоп этилган.
Аввал маълум қилинганидек, ABRAU CAPITAL ва CENTIL консорциум компаниялари ушбу Битим юзасидан хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида жалб этилган.
“UZPAYNET” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнларида Консультант томонидан Жамиятнинг солиқ, ҳуқуқий, молиявий ва экологик чуқур таҳлилларини (due diligence) ўтказиш давомида қўшимча равишда аниқлик киритилиши зарур бўлган ҳолатлар юзага келганлиги муносабати билан, талабгорларнинг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларини (NBO) қабул қилиш муддати кечиктирилади.
Ўз навбатида, савдо жараёнларининг ушбу босқичида иштирок этаётган талабгорларга хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи томонидан жараён юзасидан индивидуал хат (Process Letter) юборилади.
Давактив агентлиги хусусийлаштириш жараёнининг шаффофлигини, очиқлигини ва тенг рақобат муҳитини таъминлашнинг барча чораларини кўради ва унинг келгуси босқичи тўғрисида ахборот бериб боради.
Маълумот учун: ушбу сотиш жараёни бўйича аввалги чоп этилган эълонларда Давактив агентлиги ва унинг маслаҳатчиси сотиш жараёнининг муддатига ўзгартириш киритиш ҳамда тўхтатиш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолиши қайд этилганлиги эслатиб ўтилади.

Информация об отсрочке срока приема необязывающих предложений (NBO) по процессу приватизации ООО «UZPAYNET»
Агентством по управлению государственными активами были опубликованы объявления от 8 августа текущего года о начале этапа выражения заинтересованности (Express of interest) по приобретению государственной доли в размере 100 процентов в уставном капитале ООО «UZPAYNET», а также от 4 октября текущего года о начале этапа по приёму необязывающих предложений (NBO)  по приобретению государственной доли.
Как сообщалось ранее, в качестве консультанта по приватизации в рамках данного процесса привлечен консорциум компаний ABRAU CAPITAL и CENTIL.
В связи с тем, что в ходе проведения со стороны консультанта комплексного налогового, правового, финансового и экологического анализа (due diligence) Общества возникли обстоятельства, требующие дополнительного уточнения в рамках процесса приватизации государственной доли в размере 100% в уставном капитале ООО «UZPAYNET», срок приема необязывающих предложений (NBO) претендентов отсрочивается.
В свою очередь, всем претендентам, участвующим в этом этапе процессов продаж, со стороны консультанта по приватизации будут направлены индивидуальные процедурные письма (Process Letter).
Агентство госактивов принимает все меры для обеспечения прозрачности, открытости и равной конкурентной среды процесса приватизации и предоставляет информацию о каждом из его этапов.
Для информации: в ранее опубликованных объявлениях по данному процессу продаж, отмечено, что Агентство госактивов и его консультант оставляют за собой право вносить изменения в сроки и/или прекратить процесс продажи.