“UZPAYNET” МЧЖни хусусийлаштириш жараёнларининг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш муддатининг кечиктирилиши тўғрисида ахборот
Давлат активларини бошқариш агентлиги томонидан жорий йил 8 август куни “UZPAYNET” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини сотиб олиш бўйича қизиқиш билдириш (Express of interest) босқичи бошланганлиги ва 4 октябрь куни давлат улушини сотиб олиш нархи бўйича мажбуриятга эга бўлмаган таклифларни (NBO) қабул қилиш босқичи бошланганлиги юзасидан эълонлар чоп этилган.
Аввал маълум қилинганидек, ABRAU CAPITAL ва CENTIL консорциум компаниялари ушбу Битим юзасидан хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида жалб этилган.
“UZPAYNET” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини хусусийлаштириш жараёнларида Консультант томонидан Жамиятнинг солиқ, ҳуқуқий, молиявий ва экологик чуқур таҳлилларини (due diligence) ўтказиш давомида қўшимча равишда аниқлик киритилиши зарур бўлган ҳолатлар юзага келганлиги муносабати билан, талабгорларнинг мажбуриятга эга бўлмаган таклифларини (NBO) қабул қилиш муддати кечиктирилади.
Ўз навбатида, савдо жараёнларининг ушбу босқичида иштирок этаётган талабгорларга хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи томонидан жараён юзасидан индивидуал хат (Process Letter) юборилади.
Давактив агентлиги хусусийлаштириш жараёнининг шаффофлигини, очиқлигини ва тенг рақобат муҳитини таъминлашнинг барча чораларини кўради ва унинг келгуси босқичи тўғрисида ахборот бериб боради.
Маълумот учун: ушбу сотиш жараёни бўйича аввалги чоп этилган эълонларда Давактив агентлиги ва унинг маслаҳатчиси сотиш жараёнининг муддатига ўзгартириш киритиш ҳамда тўхтатиш ҳуқуқини ўзида сақлаб қолиши қайд этилганлиги эслатиб ўтилади.

Information about the postponement in accepting non-binding offers (NBO) on the privatization process of "UZPAYNET" LLC
The State Assets Management Agency published announcements on 8 August of this year on the beginning of the Express of Interest stage to purchase 100% of the state share in the authorized capital of "UZPAYNET" LLC, also on 4 October of this year on the beginning of the non-binding offer stage (NBO) for purchase of the state share.
As previously reported, a consortium of companies ABRAU CAPITAL and CENTIL was attracted as a privatization consultant in this process.
In connection with the circumstances, occurred in the process of due diligence of the Company, requiring additional clarification in the privatization process of 100% state share in the authorized capital of "UZPAYNET" LLC, the acceptance of non-binding offers (NBO) of applicants is postponed.
The privatization consultant will send individual Process Letter to all applicants participating in this stage of the sale processes.
The State Assets Agency is undertaking all necessary measures to ensure transparency, openness and equal competitive environment of the privatization process and provides information on each of its stages.
Note: In the previously published announcements for this sale process, it is noted that the State Assets Management Agency and its consultant reserve the right to change the timeframes and/or terminate the sale process.