Германия бизнеси вакиллари Ўзбекистондаги хусусийлаштириш жараёнларига қизиқиш билдирмоқда
Давлат активларини бошқариш агентлигида Германиянинг SCHNEIDER GROUP консальтинг компанияси президенти Ульф Шнайдер бошчилигидаги делегация аъзолари билан учрашув бўлиб ўтди.
Меҳмонларга бугунги кунда мамлакатимизда амалга оширилаётган хусусийлаштириш ва трансформация жараёнлари ҳақида батафсил маълумот берилди.
SCHNEIDER GROUP компанияси Германиянинг ўрта ва кичик бизнес Федерал Ассоциациясининг расмий вакили сифатида жорий йил июнь ойида ушбу мамлакат ишбилармон доиралари вакиллари учун қизиқарли бўлган соҳа ва давлат активлари бўйича “виртуал” тур ташкил этиш таклифини билдирди ва томонлар ушбу таклифларни қўллаб-қувватладилар.

Представители немецкого бизнеса проявляют интерес к процессу приватизации в Узбекистане
В Агентстве по управлению государственными активами состоялась встреча с представителями делегации во главе с президентом консалтинговой компании SCHNEIDER GROUP (Германия) Ульфом Шнайдером.
Представители SCHNEIDER GROUP были подробно проинформированы о процессе приватизации и трансформации, осуществляемой в Узбекистане.
SCHNEIDER GROUP, как официальный представитель Федеральной ассоциации малого и среднего бизнеса Германии, предложила в июне этого года организовать «виртуальный тур» отраслей и государственных активов, представляющих интерес для представителей бизнес-сообщества Германии, и стороны поддержали эти предложения.