Давактив агентлигида 8 март – Халқаро хотин-қизлар байрамига бағишланган тадбир ўтказилди
Жамиятнинг маданият даражаси, маънавий баркамоллиги аёлларга бўлган муносабат билан белгиланади. Энг гўзал ойнинг энг нафис байрами — хотин-қизларга эҳтиром кўрсатиш анъанаси йил сайин умумдавлат аҳамиятига эга бўлиб, юқори мақом даражасига кўтарилмоқда.
Ўз ўрнида, Давлат активларини бошқариш агентлигида ҳам 8 март – Халқаро хотин-қизлар кунига бағишланган байрам тадбири ташкил қилинди.
Халқимизнинг буюк тарихида ўзининг жасорат ва матонати, ақл-заковати, нафосат ва назокати билан ўчмас ном қолдирган Тўмарис, Бибихоним, Гулбаданбегим, Зебунисо, Нодира, Увайсий, Анбар Отин ва бошқа юзлаб аёлларимизни ҳамиша эҳтиром билан тилга оламиз. Аёлларга бўлган чексиз ҳурмат-эҳтиромимизнинг яна бир сабаби шундаки, аёл аввало ҳар бир инсоннинг бешигини тебратадиган, унинг юрагига одамийлик фазилатларини сингдирадиган, уни ҳаёт бўронларидан асраб-авайлайдиган фидоий инсондир.
Тадбирда сўзга чиққанлар Давактив агентлиги тизими аёлларини мазкур гўзал айём билан табриклаб, уларга сиҳат-саломатлик, оилавий бахт-саодат, баҳорий кайфият ҳамроҳ бўлишини тилаб қолдилар ҳамда эсдалик совғаларни топширдилар.

Event dedicated to March 8 - International Women's Day was held at UzSAMA
Along with this, today the State Asset Management Agency held a festive event on the occasion of March 8 - International Women's Day.
Nowadays, the State Assets Management Agency employs dozens of beautiful women. All conditions have been created for them to work effectively, improve their professional skills and qualifications and learn from the best international practices.
We always remember with respect Tomaris, Bibihanum, Gulbadanbegim, Zebuniso, Nadirabegim, Uvaisiy, Anbar Otin and hundreds of other women who have left an indelible name in the great history of our nation with their courage and tenacity, intelligence, elegance and grace.
The speakers at the event congratulated the beautiful women of the State Assets Mmanagement Agency on the holiday of spring and attire, wished them long life, family happiness, spring mood and also distributed memorable gifts.