Тошкент шаҳридаги бино ва иншоотлар савдога чиқарилди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ Давлат активларини бошқариш агентлигининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, Яҳё Ғуломов кўчасидаги 32.14 сотих ер майдонида жойлашган бино ва иншоотлар сотувга қўйилди. Савдолар электрон-онлайн аукцион шаклида “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали амалга оширилади.
Объектда жойлашган бино ва иншоотларнинг умумий майдони 3157 квадрат метрни ташкил этади. Объект электр, газ, сув ва оқава сувга уланган.
Объектнинг бошланғич нархи – 30,7 млрд.сўм. Аризалар жорий йил 16 май 09:00га қадар қабул қилинади. Аукцион савдолари жорий йил 16 май куни 10:00да бўлиб ўтиши режалаштирилган.
Мазкур давлат активи Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг тегишли тизими ташкилотлари Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек туманида жойлашган Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технологик парки (IT-парк) ҳудудида инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш ҳисобига барпо этилаётган замонавий бино ва иншоотларга кўчиб ўтиши сабабли савдога қўйилган ва сотишдан тушадиган маблағлар, мазкур бино-иншоотлар қурилишига йўналтирилади.

Здания и сооружения города Ташкента выставлены на аукцион
Согласно соответствующим программам приватизации, Ташкентским городским территориальным управлением Агентства по управлению государственными активами выставлены на аукцион здания и сооружения, расположенные по улице Яхё Гуломова Мирзо Улугбекского района города Ташкента, с площадью 32.14 соток. Торги проводятся в форме электронного онлайн-аукциона через электронную торговую площадку “E-auksion”.
Общая площадь зданий и сооружений, расположенных на объекте, составляет 3157 квадратных метров. Объект подключен к электричеству, газу, водопроводу и канализации.
Стартовая цена объекта – 30,7 млрд. сумов. Заявки принимаются до 09:00 16 мая текущего года. Аукционные торги планируется провести в 10:00 16 мая текущего года.
Данный государственный актив выставлен на торги в связи с переездом соответствующих системных организаций Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан в строящиеся за счет реализации инвестиционных проектов современные здания и сооружения на территории Технологического парка программных продуктов и информационных технологий (IT-парк), расположенного в Мирзо-Улугбекском районе г.Ташкента и доходы от продажи пойдут на строительство данных зданий и сооружений.