Тошкент шаҳридаги бино ва иншоотлар савдога чиқарилди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ Давлат активларини бошқариш агентлигининг Тошкент шаҳар ҳудудий бошқармаси томонидан Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, Яҳё Ғуломов кўчасидаги 32.14 сотих ер майдонида жойлашган бино ва иншоотлар сотувга қўйилди. Савдолар электрон-онлайн аукцион шаклида “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали амалга оширилади.
Объектда жойлашган бино ва иншоотларнинг умумий майдони 3157 квадрат метрни ташкил этади. Объект электр, газ, сув ва оқава сувга уланган.
Объектнинг бошланғич нархи – 30,7 млрд.сўм. Аризалар жорий йил 16 май 09:00га қадар қабул қилинади. Аукцион савдолари жорий йил 16 май куни 10:00да бўлиб ўтиши режалаштирилган.
Мазкур давлат активи Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг тегишли тизими ташкилотлари Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек туманида жойлашган Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технологик парки (IT-парк) ҳудудида инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш ҳисобига барпо этилаётган замонавий бино ва иншоотларга кўчиб ўтиши сабабли савдога қўйилган ва сотишдан тушадиган маблағлар, мазкур бино-иншоотлар қурилишига йўналтирилади.

Buildings and structures in Tashkent is up for sale
In accordance with the relevant privatization programs, the Tashkent territorial department of the State Assets Management Agency put up for sale buildings and strucures with 0.3214 hectares on Yakhyo Gulomov street of Mirzo Ulugbek district of Tashkent. The sales are held in the form of electronic online auction through electronic trading platform "E-auksion".
The total area of buildings and structures located on the area is 3157 square meters. The object is connected to electricity, gas, water and sewage.
The starting price of the asset is 30.7 billion soums. Applications will be accepted till 09:00 May 16 this year. The auction will be held at 10:00 on May 16 this year.
This state asset was put up for auction in connection due to relocation of the relevant system organizations of the Ministry for Development of Information Technologies and Communications of the Republic of Uzbekistan to modern buildings and structures under construction through the implementation of investment projects on the territory of the Technological Park of Software Products and Information Technologies (IT-Park), located in the Mirzo-Ulugbek district of Tashkent and the proceeds from the sale will go to the construction of these buildings and structures.