“Автоойна” МЧЖ устав капиталидаги давлат улушини сотиш жараёни бошлангани тўғрисида эълон
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Автоойна” МЧЖ устав капиталидаги 100 фоиз давлат улушини (кейинги ўринларда – Актив/Корхона) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
“Автоойна” МЧЖ - 1998 йилда ташкил этилган бўлиб, аосий фаолияти ҳар қандай марка моделдаги автомобиллар учун автоойна ишлаб чиқаришдан иборат. Корхона томонидан 150 дан ортиқ турдаги маҳсулотлар ишлаб чиқарилиб, ишлаб чиқариш ҳажми йилига 420 мингдан ортиқ маҳсулотларни ташкил этади. Бунда дунёга машхур компаниялар– Bystronic Glass (Швецария), Cugher Glass, Ctriulzi, Mario Argiro, Kera Glass (Италия), Glassrobots, Pilkington (Финландия) ва Vetrotool (Испания) компанияларининг замонавий технологияларидан фойдаланилади.
• Устав фонди: 35,1 млрд сўм;
• Расмий веб-сайти: https://avtooyna.uz
1. Корхонанинг асосий фаолият турини 10 йилдан кам бўлмаган муддат давомида сақлаб қолиш, маҳсулотларнинг лицензиати бўлган “General Motors” компанияси (АҚШ) томонидан тасдиқланган етказиб берувчи билан техник қўллаб-қувватлаш бўйича лицензия келишувларига ва “General Motors” технологиялари билан боғлиқ технологик жиҳозлардан фойдаланиш юзасидаги "Бош Альянс" келишувида ўрнатилган талаблар ва тегишли чекловларга қатъий риоя қилиш.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига муваффақиятли ўтган талабгорлар билан, мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш бўйича асосий шартлар акс эттирилган келишув имзоланади.
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 27 август соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар munir.yakubov@piamg.uz электрон почта манзилига юборишлари лозим.

Объявление о начале процесса продажи государственной доли в уставном капитале ООО "Автоойна"
Согласно соответствующим программам приватизации, Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса продаж 100% государственной доли в уставном капитале ООО «Автоойна» (далее  Актив/Предприятие) посредством способа приватизации публичного приглашения к переговорам.
ООО «Автоойна» создано в 1998 году, основным видом деятельности является производство автомобильных стекол для автомобилей любой марки и модели. Предприятием производится более 150 видов продукции, а объем производства составляет более 420 тысяч штук в год. Здесь используются современные технологии всемирно известных компаний как Bystronic Glass (Швейцария), Cugher Glass, Ctriulzi, Mario Argiro, Kera Glass (Италия), Glassrobots, Pilkington (Финляндия) и Vetrotool (Испания).
• Уставный капитал: 35,1 млрд сумов;
• Официальный сайт: https://avtooyna.uz.
1. Сохранение основной деятельности предприятия в течение не менее 10 лет. Соблюдение лицензионных соглашений на техническую поддержку с поставщиком, утвержденным компанией «General Motors» (США) - лицензиатом продукции, а также требований и связанных с ними ограничений, установленных в соглашении "Главного Альянса" по использованию технологического оборудования, относящегося к технологиям General Motors;
Заявка о выражении заинтересованности может быть подготовлена на узбекском, русском или английском языках до 18:00 (по ташкентскому времени) 27 августа 2024 года и отправлена на адрес электронной почты munir.yakubov@piamg.uz.