“Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ устав капиталидаги давлат акциялар пакетини очиқ савдолар орқали сотиш жараёни бошланди
Тегишли хусусийлаштириш дастурларига мувофиқ, Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) “Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ устав капиталидаги 81,7 фоиз давлат акциялар пакетини (кейинги ўринларда – Актив/Жамият) хусусийлаштиришнинг музокараларга оммавий равишда таклиф қилиш усули асосида очиқ савдо жараёнлари бошланганлигини эълон қилади.
Аввал хабар берилганидек, мазкур хусусийлаштириш жараёнлари “Abrau Capital“ компанияси (кейинги ўринларда – Консультант) томонидан Хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида олиб борилмоқда.
“Ўзоғирсаноатлойиҳа” АЖ:
• бинолар ва иншоотларнинг техник-иқтисодий ҳисоб-китобларини ишлаб чиқиш;
• ушбу объектларни реконструкция қилиш лойиҳасини ишлаб чиқиш учун маълумотларни тайёрлаш;
• тузилмаларни мустаҳкамлаш учун ҳисоб-китоблар, тавсиялар ва чизмаларни тақдим этиш билан шуғулланади.
Расмий веб-саҳифаси: https://proekt.uz/
Сотув жараёнининг жорий босқичини амалга ошириш тўғрисида:
Талабгорлар қизиқиш билдириши тўғрисидаги аризаларини хоҳишларига кўра ўзбек, рус ёки инглиз тилларида тайёрлаб 2024 йил 6 сентябр соат 18:00га (Тошкент вақти билан) қадар almo@abraucapital.com электрон почта манзилига юборишлари лозим.
• Активни сотиб олиши учун молиявий ресурсларининг етарлилиги;
• Олимжон Алимов, “Abrau Capital” компанияси директори: almo@abraucapital.com, тел. +998(97) 783-75-27;
• Талат Самандаров, Давактив агентлиги Бошқарма бошлиғи: tender@davaktiv.uz, тел. +998(71) 259-20-67.
Давлат активини келгусидаги фаолиятига қўйиладиган шартлар:
Давлат активи харидори Жамиятнинг асосий фаолият турини 5 (беш) йилдан кам бўлмаган муддатда сақлаб қолиш мажбуриятини ўз зиммасига олади.
Ўз навбатида, Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) босқичига муваффақиятли ўтган талабгорлар билан, мажбуриятга эга бўлган таклифларни тақдим этишларидан аввал, Активни сотиб олиш бўйича асосий шартлар акс эттирилган келишув имзоланади.
Сотиш жараёнининг келгуси босқичлари тўғрисида:
Мажбуриятга эга бўлган таклиф (BO) таклифларни қабул қилиш босқичига ўтган талабгорлар билан Ахборотни ошкор этмаслик тўғрисидаги битим (NDA) имзоланади ҳамда Консультант томонидан тайёрланган Актив фаолияти тўғрисида маълумот ва таҳлилий маълумотлар (Due-diligence) билан танишиш учун виртуал маълумотлар хонасига (VDR) кириш, Активга ташриф буюрган ҳолда унинг бошқарув органига саволлар бериш имконияти яратилади.
Давактив агентлиги мазкур очиқ хусусийлаштириш жараёнларининг ҳар бир босқичи тўғрисида жамоатчиликни қўшимча тарзда хабардор қилиб борилишини таъминлайди.

Announcement on the start of the open sale process of state block of shares in the authorized capital of "Oʻzogʻirsanoatloyiha" JSC
In accordance with the relevant privatization programs, State Assets Management Agency (hereinafter - the UzSAMA) announces the start of the open sale process of 81,7% block of shares in the authorized capital of "Oʻzogʻirsanoatloyiha" JSC (hereinafter – Asset/Company) by privatization method of public invitation to negotiations.
As previously reported, the company "Abrau Capital" (hereinafter - Consultant) carries out this Agreement as a consultant on privatization of the UzSAMA.
"Oʻzogʻirsanoatloyiha" JSC carries out:
• development of technical and economic calculations of buildings and structures
• preparation of data for the development of a reconstruction project for these facilities
• providing calculations, recommendations and drawings for strengthening structures.
Official website: https://proekt.uz/
About the implementation of the current stage of the sales process:
1. Brief information about the participant (including STIR, type of activity);
2. Information on shareholders/founders (indicated by the share of ownership) and ultimate beneficiaries with a share of more than 5 percent in the authorized capital of the participant;
3. Financial report on the last 3 years of activity.
The Expression of Interest can be prepared in Uzbek, Russian or English languages until 18:00 (Tashkent time) on September 6, 2024 and sent to the following e-mail address: almo@abraucapital.com.
After the acceptance of applications has been completed, the Consultant will individually inform the participants about the organization of the next stage of the sales process by sending a Process Letter.
• Olimjon Alimov, director of "Abrau Capital": almo@abraucapital.comtel.: +998(97) 783-75-27;
• Talat Samandarov, Head of division of the UzSAMA: tender@davaktiv.uztel.: +998(71) 259-20-67.
Conditions for the future activity of the state asset:
The buyer of the state asset undertakes to maintain the main activity of the Company for a period of not less than 5 (five) years.
In turn, prior to submission of binding offers with the participants of sales who passed to the stage of submission Binding Offers (BO), an Agreement with the main terms for acquisition of the Asset will be signed.
About the next stages of the sales process:
UzSAMA provides the public with additional information about each stage of this open privatization process.