“Конвин” АЖ устав капиталидаги 51,0 фоиз акциялар пакетини сотиш тўғрисида эълон
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2021-йил 11-февралдаги “Давлат активларини хусусийлаштириш жараёнларини янада жадаллаштириш тўғрисида”ги ПФ–6167-сон Фармонига мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Давлат активларини бошқариш агентлиги ҳузуридаги “UzAssets инвестиция компанияси” АЖ (кейинги ўринларда – UzAssets ёки Сотувчи) “Конвин” АЖ (кейинги ўринларда – Компания ёки Конвин) устав капиталидаги 51,0 фоиз улушни рақобатга асосланган сотув жараёни орқали сотиш режасини эълон қилади (кейинги ўринларда – Битим ёки Сотув).
Мазкур Битим доирасида, халқаро миқёсда тан олинган консалтинг компанияларидан келиб тушган энг яхши таклифларни танлаб олиш орқали Сирдарё Винони хусусийлаштириш бўйича маслаҳатчи сифатида KPMG компанияси (кейинги ўринларда – Маслаҳатчи) танлаб олинган.
• Конвин Тошкент вилоятининг Газалкент шаҳрида, экологик жиҳатдан тоза ҳудудда, мамлакатнинг курорт ва туристик минтақасида, Тошкент шаҳридан 58 км масофада жойлашган;
• Асосий иншоотларга ароқ ва алкоголли ичимликларни қуйиш учун учта линия, коняк спиртини дистиллаш учун учта линия ва сув-спиртли аралашмани ишлаб чиқариш қурилмаси киради;
• Корхона ҳудудида битта артезиан қудуғи мавжуд;
• Заводнинг ишлаб чиқариш портфели 34 турдаги ароқ маркаларини ўз ичига олади;
• 2020 йилда умумий ишлаб чиқариш 376 минг декалитрни ташкил этди, шундан 273 минг декалитр ёки 73% ароқ маҳсулотлари ишлаб чиқаришга, шу жумладан "Кент", "Бест", "Випмен", "Воздуҳ" ва бошқа брендларга тўғри келади;
• Шунингдек, корхонада узумни соатига 30 тонна ёки йилига 2500 тонна қайта ишлаш қувватига эга бўлган узумни дастлабки ишлов бериш сехи, шунингдек, қуввати йилига 8,0 минг декалитр бўлган коняк спиртини дистиллаш сехи мавжуд.
Қуйидаги ҳавола орқали Компания тўғрисида қўшимча маълумот олиш мумкин:  https://aokonvin.uz/.
Сотиш жараёни барча манфаатдор томонлар (кейинги ўринларда – Иштирокчилар) учун очиқ бўлган таклифларни тақдим этишнинг рақобатга асосланган жараёни сифатида ташкил этилган. Жараён манфаатдор талабгорлардан таклифларни қабул қилиш ва манфаатдор иштирокчиларнинг бир ёки бир нечтаси билан кейинги музокаралардан иборат бўлади.
Иштирокчиларга ўзбек, рус ёки инглиз тилларидаги хат шаклида ўз қизиқишини билдириши (аризачининг ихтиёрига кўра, аммо рус ёки ўзбек тилларида тайёрланган хат инглиз тилидаги хат билан юборилиши лозим) ва қуйидагиларни тасдиқловчи ҳужжатлар илова қилинган ҳолда юбориш сўралади:
Битимни, шунингдек операцион фаолиятни ўз ва / ёки қарз маблағлари ҳисобидан молиялаштириш имконияти;
муассислар ва бенефициарларга нисбатан жиноий иш қўзғатилмаганлиги ва терговларнинг мавжуд эмаслиги, Харидорнинг мансабдор шахсларининг исмлари сохта тадбиркорлар ва банкротларнинг халқаро рўйхатларига, шунингдек, Ўзбекистон Республикасининг шу каби рўйхатларига киритилмаган бўлиши;
“Жиноий фаолиятдан олинган даромадларни легаллаштиришга, терроризмни молиялаштиришга ва оммавий қирғин қуролини тарқатишни молиялаштиришга қарши курашиш тўғрисида”ги Ўзбекистон Республикасининг 660-II-сонли Қонунига (2019 йил 15 январдаги таҳририда) риоя қилиниш;
Аризалар ва санаб ўтилган ҳужжатларнинг тақдим этилиши Иштирокчига Ошкор этмаслик тўғрисидаги битимни (кейинги ўринларда – ОЭБ)ни имзолаганидан сўнг, виртуал маълумотлар хонасига кириш ҳамда KPMG томонидан тайёрланган “Қибрай  шароб” тўғрисидаги маълумотларни батафсил ўрганиш имкониятини беради. Шу билан бирга, Аризалар ва мажбурий таклифларни топширишнинг охирги муддати 2021 йил 25 август куни Тошкент вақти билан соат 18:00 гача этиб белгиланади.
Аризалар ва мажбурий таклифлар қуйидаги электрон манзилларга юборилиши керак: a.mukhamatkulov@uz-assets.uzdkalazhanov@kpmg.kzannakireeva@kpmg.russandykbayeva@kpmg.kz.
Қабул қилинган таклифлар асосида UzAssets икки ҳафта ичида музокараларга қабул қилинган инвесторлар рўйхатини аниқлайди, улар танлов натижалари тўғрисида шахсан хабардор қилинади.
Ушбу босқичда Иштирокчиларга олди-сотди шартномаси лойиҳаси (Шартнома) тақдим этилади ва Битимни амалга ошириш шартлари муҳокама қилинади.
Музокаралар давомида нарх таклифи ва Шартнома бандлари бўйича келишилган шартларининг энг яхши комбинациясини таклиф қилган иштирокчи ғолиб деб эълон қилинади. Сотувчи ғолибни Ўзбекистон Республикаси қонунларига мувофиқ Битимни тузишга таклиф қилади.

Объявление о продаже 51,0% пакета акций АО «Конвин»
В соответствии с Указом Президента Республики Узбекистан от 11 февраля 2021 г. №УП–6167 «О мерах по дальнейшему ускорению процессов приватизации государственных активов», Инвестиционная компания АО «UzAssets» при Агентстве по управлению государственными активами Республики Узбекистан (далее — UzAssets или Продавец) объявляет о намерении продать долю в акционерном капитале АО «Конвин» (далее – Компания или Конвин) в размере 51,0%, путем конкурентного процесса продажи (далее – Сделка или Продажа).
В рамках подготовки к данной Сделке, по итогам отбора наилучших предложений, полученных от международно-признанных консалтинговых компаний, в качестве консультанта по приватизации «Конвин» была выбрана компания KPMG (далее – Консультант).
• Конвин располагается в экологически чистой зоне в г. Газалкент Ташкентской области, в курортно-туристическом регионе страны, в расстоянии 58 км. от г. Ташкента;
• Основные мощности включают три линии по розливу водки и ликероводочных изделий, три линии по перегонке коньячного спирта и установку для получения водно-спиртовой смеси.
• На территории предприятия также имеется одна артезианская скважина.
• В производственном портфеле завода насчитывается 34 марки водки.
• Общий объем производства в 2020 году составил 376 тыс. дал, из которых 273 тыс. дал или 73% приходится на производство водки марок, включая «Кент», «Бест», «Випмен», «Воздух» и др.
• Предприятие также имеет цех первичной обработки винограда с мощностью обработки винограда 30 тонн в час или 2500 тонн в год; а также цех по перегонки коньячного спирта с мощностью 8,0 тыс. дал в год.
Дополнительную информацию о Компании и можно получить на сайте: https://aokonvin.uz/
Продажа организована как конкурентный процесс подачи заявок, открытый для всех заинтересованных сторон (далее – Участники).
Процесс будет состоять из получения предложений от заинтересованных покупателей, и от последующих переговоров с одним или нескольким из заинтересованных претендентов.
возможности профинансировать Сделку, а также операционную деятельность, за счет собственных и/или заемных средств;
отсутствию уголовных разбирательств и расследований в отношении учредителей и бенефициаров, а также названия должностных лиц покупателя в международных списках лже-предпринимателей и банкротов, а также в аналогичных списках Республики Узбекистан;
соблюдению Закона РУз № 660-II (в редакции 15 января 2019 года) «О противодействии легализации доходов, полученных от преступной деятельности, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения».
Заявки и обязывающие предложения необходимо отправить на электронные адреса: a.mukhamatkulov@uz-assets.uzdkalazhanov@kpmg.kzannakireeva@kpmg.russandykbayeva@kpmg.kz.
На основе полученных предложений, UzAssets, в двухнедельный срок определит список инвесторов, допущенных к Переговорам, которые будут уведомлены о результатах отбора персонально.
Участник, предложивший в ходе переговоров наилучшее сочетание ценового предложения, и согласованных условий договора купли-продажи, будет объявлен победителем.
Продавец пригласит победителя к заключению Сделки в соответствии с правилами Республиканской фондовой биржи «Тошкент» и законодательством Республики Узбекистан.