Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уй манзилида жойлашган “Меҳмонхона бино ва иншоотлари”ни оммавий савдоларга чиқариш тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Тошкент шаҳри, Мирзо Улуғбек тумани, Шўртепа кўчаси, 2-уй манзилида жойлашган “Меҳмонхона бино ва иншоотлари” (ҳавола орқали давлат активининг умумий ер майдони, бино ва иншоотларнинг майдони ҳамда фотосуратлари билан танишиш мумкин) бўйича оммавий савдолар жараёнлари бошланганини эълон қилади.
биринчи босқичда – талабгорлар олдиндан малакаланади (сараланади), жумладан, савдоларда қатнашиш учун талаб қилинган ҳужжатларнинг тўлиқлиги, закалат пули келиб тушганлиги ўрганилади;
I. Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 30 июнь соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатлар билан ёпиқ конвертда Давактив агентлигига ёки сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг қуйида кўрсатилган электрон манзилига (ҳавола орқали кўринади) тақдим этилади:
талабгор савдода иштирок этиши учун талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини Давактив агентлигининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига (ҳавола орқали кўринади) ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
II. Савдонинг иккинчи босқичига ўтган талабгорлар тўғрисида Давактив агентлиги томонидан ўзининг расмий веб сайтида эълон чоп этилган кундан бошлаб 5 иш куни ичида савдонинг иккинчи босқичида қатнашиш учун мазкур эълоннинг 2-иловаси (жисмоний шахслар 2 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (тасдиқланган ҳолда) таклифлар тақдим этилади.
Таклифлар қуйида талаб этиладиган ҳужжатлар билан бирга Давактив агентлигига ёпиқ конвертда ёки тегишли ҳужжатларнинг сканер қилинган варианти (кодланган ҳолда) Давактив агентлигининг электрон манзилига (ҳавола орқали кўринади) юборилади:
III. Қуйидагилар таъкидлаб ўтилади:
савдо якунлари бўйича савдо ғолиби билан Давактив агентлиги томонидан хабарнома юборилган санадан бошлаб 20 кун ичида
олди-сотди шартномаси расмийлаштирилади (форс-мажор ҳолатлари бундан мустасно) ва савдоларга қатнашиш учун тўланган закалат пули давлат активи харид тўловининг бир қисми сифатида қабул қилинади;
IV. Ишчи орган – Давактив агентлиги тўғрисидаги маълумотлар:
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида: 399910860262947011359021004 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.
Чет эл валютасида (АҚШ ДОЛЛАРИ):
Қабул қилиб олувчи: Ministry of Finance, BIC code: MFRUUZ22,
Adress: 29, Istiqlol street, Tashkent, 100017
Олувчининг ҳисоб рақами: 23 402 840 900 100 001 011;
Бенефициар банки: Central Bank of Uzbekistan, SWIFT: CBUZUZ22
Корреспондент банки: CITIBANK, NEW YORK, Corr.Acc: 36115651,
SWIFT Code: CITIUS33
Тўловчи томонидан тўлов топшириқномасининг “тўлов мақсади” қисмида:
399910840262947011359021001 рақами ва давлат активининг номи кўрсатилган ҳолда “закалат пули” ёзуви ёзилади.

Объявление о выставлении на публичные торги государственного актива «Здания и сооружения гостиницы», расположенного по адресу город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Шуртепа, 2
Агентство по управлению государственными активами (далее – Агентство госактивов) объявляет о начале процесса выставления на публичные торги государственного актива, «Здания и сооружения гостиницы» (по ссылке можно ознакомится с общей площадью земельного участка, площадью зданий и сооружений, а также посмотреть фотографии объекта), расположенного по адресу город Ташкент, Мирзо-Улугбекский район, улица Шуртепа, 2.
на первом этапе - претенденты проходят предварительный квалификационный отбор, в том числе рассматривается полнота представленной документации, необходимой для участия на торгах, подтверждение оплаты задатка;
Для участия на первом этапе торгов претенденты должны в срок до 18:00 часов (Ташкентское время) 30 июня 2021 года представить в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес (смотрите ссылку) на узбекском, русском или английском языках  (по усмотрению претендента) заполненную заявку по форме, указанной в приложении №1 (для физических лиц - приложение № 1а )
к настоящему объявлению, с приложением следующих документов:
копия платежного документа, подтверждающего перечисление суммы задатка на специальный расчётный счёт Агентства госактивов (смотрите ссылку) в размере не менее 5% от выкупной стоимости, предлагаемой претендентом за государственный актив.
II.Претенденты, прошедшие на второй этап торгов, в течение пяти рабочих дней с даты публикации объявления на официальном вебсайте Агентства госактивов должны подать заявку для участия на втором этапе торгов, заполнив и утвердив заявку по форме, указанной в приложении №2 (для физических лиц - приложение № 2а ) к настоящему объявлению.
Предложения с приложением следующих документов отправляются в запечатанном конверте или в отсканированной (закодированной) форме в Агентство госактивов или на его электронный адрес :
копии финансовой отчетности (формы №1 и №2 бухгалтерского отчета) претендента за последние три года (для резидентов - подтверждение налоговых органов о приёме отчетности вместе с показателями начисленной амортизации по материальным и нематериальным активам, и переоценки активов).
III. Отмечается следующее:
если претендент предлагает оплатить выкупную стоимость государственного актива в срок более одного месяца (не более 36 месяцев), его ценовое предложение будет оцениваться путем приведения ценового предложения государственного актива к текущей стоимости;
1. Информация о Рабочем органе – Агентстве госактивов:
В разделе «Назначение платежа» платежного поручения плательщика: 399910860262947011359021004 и указанием наименования государственного актива с надписью «задаток».
Получатель: Ministry of Finance, BIC code: MFRUUZ22,
Adress: 29, Istiqlol street, Tashkent, 100017
Расчётный счет получателя: 23 402 840 900 100 001 011;
Банк Бенефициара: Central Bank of Uzbekistan, SWIFT: CBUZUZ22
Банк-корреспондент: CITIBANK, NEW YORK, Corr.Acc: 36115651,
SWIFT Code: CITIUS33
В разделе «Назначение платежа» платежного поручения плательщика: 399910840262947011359021001 и указанием наименования государственного актива с надписью «задаток».