Суд бошқарувчиси талабгорлари учун жорий йил 13 октябрь куни ўтказилган тест имтиҳони натижалари тўғрисида эьлон
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2019 йил 12 сентябрдаги 765-сон қарори билан тасдиқланган "Суд бошқарувчилари, уларни аттестациядан (қайта аттестациядан) ўтказиш ва малака аттестатини бериш тартиби тўғрисидаги" низомга асосан, Давлат активларини бошқариш агентлигининг 2023 йил 18 сентябрдаги 258-сон буйруғи ижросини таъминлаш мақсадида, 2023 йил 13 октябрь куни суд бошқарувчиси аттестатини олиш бўйича тест имтиҳони ташкил этилди.
Тест имтиҳонида иштирок этиш учун жами 34 нафар талабгорлардан аризалар келиб тушди. Имтиҳон 60 дақиқа давом этиб, 50 та саволни ўзида жамлаган тест натижаларига кўра, 27 нафар жисмоний шахслар тест имтиҳонидан ўтди, 7 нафари тест имтиҳонидан ўта олмади.
Ф.И.О.
Ҳудуд
Тўғри жавоб (фоизда)
Розумов Базарбай Беглиевич
Мамаков Икромжон Артикович
86
Тўхтабоев Алишер Тўлқинжон ўғли
Долимов Дилшодбек Қодирбекович
Ҳамроев Шавкат Салимович
Аминов Хуршид Ўткирович
Пирматов Фарход Абдувалиевич
Уракбаев Ихтиёр Джурабаевич
Юлдашев Бунёд Бахромович
Исламов Одил Очилович
Исматов Абдумажит Расулович
Эгамбердиев Бахтиёр Мирзалиевич
Зиёмов Лазиз Зиёмович
Маматкулов Жура Рахманович
Акбаров Зафар Фарходович
Назаров Абдирасул Аскарович
Искандаров Тойиржон Аманович
Носиржонов Исмоилжон Рахматилло ўғли
Рузикулов Анвар Эшбаевич
Каримов Файзулла Мирзахматович
Махмудов Санжар Азаматович
Каримов Лочин Очилович
Махмудов Бекзод Негматжонович
Ахмедов Мир Аброр Анвар ўғли
Исмаилов Аманджон Ибрагимович
Розумов Ғайрат Базарбаевич
Донаев Равшан Бахронович
Махмудова Шаҳина Одилжон қизи
54*
*- Н. Дусановнинг 06.10.2022-yildagi АА серяли 000271 рақамли 4-тоифали аттестати мавжуд бўлиб, аттестат тоифасини ошириш учун етарли натижа олмаган.

Объявление результатов состоявшегося 13 октября текущего года тестового экзамена для претендентов на должность судебного управляющего
В соответствии с Положением "О судебных управляющих, порядке их аттестации (переаттестации) и выдачи квалификационного аттестата" утвержденного постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 12 сентября 2019 года №765, в целях обеспечения исполнения приказа Агентства по управлению государственными активами от 18 сентября 2023 года №258, 13 октября 2023 года проведен тестовый экзамен для получения аттестата судебного управляющего.
Заявок на участие в тестовым экзамене всего поступило от 34 претендентов. По результатам экзамена, который длился 60 минут и включал в себя 50 вопросов, тестовый экзамен прошли 27 претендентов, и не прошли 7 претендентов.
С результатами тестового экзамена можно ознакомиться по ниже приведенной таблице.
Розумов Базарбай Беглиевич
Мамаков Икромжон Артикович
Тухтабоев Алишер Тулкинжон угли
Долимов Дилшодбек Қодирбекович
Ҳамроев Шавкат Салимович
Тухтаев Фурқат Боходирович
Пирматов Фарход Абдувалиевич
Уракбаев Ихтиёр Джурабаевич
Юлдашев Бунёд Бахромович
Исламов Одил Очилович
Исматов Абдумажит Расулович
Эгамбердиев Бахтиёр Мирзалиевич
Зиёмов Лазиз Зиёмович
Маматкулов Жура Рахманович
Акбаров Зафар Фарходович
Назаров Абдирасул Аскарович
Носиржонов Исмоилжон Рахматилло угли
Рузикулов Анвар Эшбаевич
Каримов Файзулла Мирзахматович
Махмудов Санжар Азаматович
Каримов Лочин Очилович
Махмудов Бекзод Негматжонович
Ахмедов Мир Аброр Анвар ўғли
Исмаилов Аманджон Ибрагимович
Розумов Гайрат Базарбаевич
Донаев Равшан Бахронович
Нархонова Хуснора Шариф қизи
Махмудова Шаҳина Одилжон қизи
54*
*- Дусанов Н. имеет аттестат 4-й категории серии АА номером 000271 от 06.10.2022 года, не набрал достаточных результатов для повышения категории аттестата.