Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш маскани яхлит мулкий мажмуа сифатида оммавий савдоларга чиқарилиши тўғрисида эълон
Давлат активларини бошқариш агентлиги (кейинги ўринларда – Давактив агентлиги) Давлат тендер комиссиясининг тегишли қарорига асосан Тошкент вилояти, Бўстонлиқ туманидаги “Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканининг яхлит мулкий мажмуа сифатида (виртуал кўриш 360° ) оммавий савдо жараёнлари бошланганлигини ва шу сабабли дам олиш масканини 8 та алоҳида лотлари бўйича савдо жараёнлари тўхтатилганини эълон қилади.
Давлат активларини сотиш икки босқичда ўтказилади.
биринчи босқичда – талабгорлар олдиндан малакаланади (сараланади), жумладан, савдоларда қатнашиш учун талаб қилинган ҳужжатларнинг тўлиқлиги, закалат пули келиб тушганлиги, давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабга нисбатан талабгор томонидан таклиф этилган бизнес концепцияси лойиҳасининг мақбул ёки мақбул эмаслиги кўриб чиқилади;
Савдонинг биринчи босқичида иштирок этиш учун талабгорлар 2021 йил 8 ноябрь куни соат 18:00 га қадар (Тошкент вақти билан) ўзбек ёки рус ёхуд инглиз тилларида (талабгорнинг ихтиёрига кўра) мазкур эълоннинг 1-иловаси (жисмоний шахслар 1 а-иловаси)даги ариза намунаси тўлдирилиб (имзоланган ҳолда), қуйидаги ҳужжатларнинг сканер қилинган шакли (кодланган ҳолда) “E-auksion” электрон савдо платформаси орқали тақдим этилади:
давлат активларидан келгусида фойдаланиш йўналишларига қўйилган талабдан келиб чиққан ҳолда ундан фойдаланишнинг бизнес концепцияси лойиҳаси;
талабгор савдода иштирок этиши учун сотиб олишни режалаштирган давлат активи бўйича талабгорнинг ўзи таклиф этаётган қийматдан камида 5 фоизи миқдорида закалат пули маблағларини “Электрон онлайн-аукционларни ташкил этиш маркази” давлат унитар корхонасининг қуйида келтирилган махсус ҳисоб-рақамига ўтказилганлиги тўғрисидаги тўлов ҳужжати нусхаси.
Дам олиш масканидан келгусида меҳмонхона ва/ёки бошқа туризм инфратузилмасини сақлаб қолиш ва ривожлантириш;
дарахт ва буталарнинг кесилишига жорий этилган мораторийга риоя этиш талаби қўйилади;
“Чорвоқ оромгоҳи” дам олиш масканининг “IMPRO GmbH” LTD (Германия) олдидаги 573 568,47 ЕВРО миқдоридаги қарздорлигини тўлаш (2022 йил 1 февралдан бошлаб график асосида);
савдо якунлари бўйича савдо ғолиби билан Давактив агентлиги томонидан хабарнома юборилган санадан бошлаб 20 кун ичида олди-сотди шартномаси расмийлаштирилади (форс-мажор ҳолатлари бундан мустасно) ва савдоларга қатнашиш учун тўланган закалат пули давлат активи харид тўловининг бир қисми сифатида қабул қилинади;
давлат активлари савдолари якунлари бўйича ғолиб томонидан тўланадиган харид қийматига чегирма қўлланилмайди;

Announcement of putting up for public sales the "Chorvok Oromgohi" recreation center in Bostanlyk, Tashkent region as a single property complex
According to the relevant decision of the State Tender Commission, the State Assets Management Agency (hereinafter referred to as the UzSAMA) announced the start of public sale process for the single property complex of the Chorvok Oromgohi recreation center (virtual tour 360° in Bostanlyk district of Tashkent region and due to this announces the completion of the public sale process for this recreation center with 8 separate lots.
Stage 2: assessment of the commercial offers on the basis of price and payment timeline as well as financial capacity to complete the transaction.
At the first stage, applicants must complete the application form in Annex 1 (Annex 1a for Individuals) in Uzbek, Russian or English (preferred language of the applicant) by November 8, 2021 at 18:00 (Tashkent time), and send through “E-auksion” electronic trading platform as an encrypted scanned attachment with the following documents:
a copy of the deposit receipt confirming that a minimum of 5% of the value offered for the state asset that the applicant plans to purchase has been transferred to a special account of SUE “Center for organizing electronic online auctions” given below”.
Preservation and development of the future hotel and/or other tourist infrastructure in the recreation center;
compliance with the moratorium on cutting trees and shrubs;
Repayment of the debt of the “Chorvok Oromgohi” recreation center to IMPRO GmbH LTD (Germany) in the amount of EUR 573,568.47 (from February 1, 2022 according to the payment schedule);
If only one offer is received at the first stage, the process is deemed invalid;
in the event an applicant offers to make payment for an state asset in more than a month (though not more than in 36 months), its proposal price shall be evaluated in the prescribed manner, bringing it to the current value of the asset, taking into account these periods;
within 20 days of the date of UzSAMA’s notification, a contract with the winner will be made taking into account the deposit amount for participation as a part of  the payment;
no discount is applied to the purchase price paid by the winner of state assets;
in the event that a winner withdraws or cancels the contract of sale, the deposit paid by him shall not be refunded;
The State Tender Commission or Working Body may, at its discretion, suspend the selling at any time and, without any obligation, request additional and/or clarifying information from applicants.
Special account of SUE “Center for organizing electronic online auctions” for deposit payments:
In the national currency: Uzbek soum
Recipient: E-Auksion;
Recipient's bank: JSC "Aloqabank";
In the "Purpose of payment" section of the payment order, the payer shall type "earnest money" of the state asset.
In foreign currency: USD
Recipient's account number: 20210840800792302005 (US dollars);
Working body – information about State Assets Management Agency:
Address of the State Assets Agency:
6 Amir Temur Avenue, Tashkent, 100000
Telephone numbers for additional information:
(+99871) 259-22-98, 259-22-10.
Web-site: www.davaktiv.uz.
Dear entrepreneurs and businessmen,
If you have any suggestions or objections to the sales process, you can call hotline (+99871) 259-21-37 or short helpline 1082 of UzSAMA.