Xorazm viloyatida “Roadshow” taqdimoti o‘tkazildi
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan joriy yil 13-avgust kuni Xorazm viloyatida xususiylashtirilishi belgilangan davlat aktivlari jumladan, korxonalardagi davlat ulushlari, bo‘sh turgan davlat mulki obyektlari va sotilishi belgilangan yer uchastkalari to'g'risida navbatdagi “Roadshow” (taqdimot) o‘tkazildi.
Urganch shahridagi “Yoshlar markazi” binosida bo‘lib o‘tgan mazkur tadbirda mahalliy hokimliklar hamda viloyatdagi yirik korxonalarning vakillari va 200 dan ortiq tadbirkorlar ishtirok etdi. O'z o'rnida, Davaktiv agentligi mutasaddilari tomonidan qatnashchilarga “E-auksion” elektron savdo platformasidan foydalanish bo'yicha “master-auksion” o'tkazilib, savdo platformasida shaxsiy kabinet ochish, onlayn elektron imzo olish va savdolarda qatnashish uchun arizalar berish tartiblari ham nazariy ham amaliy tushintirildi.
“Roadshow” taqdimoti doirasida tadbirkorlar ommaviy savdolarga chiqarilgan 78 ta davlat aktivlari va 3464 ta yer uchastkalari hamda ijaraga berilishi ko‘zda tutilgan 206 ta davlat mulklari bilan tanishdilar.
Bundan tashqari, avvaldan doimiy foydalanish yoki umrbod egalik qilish huquqi asosida o'zlariga tegishli bo'lgan qishloq xo'jaligiga mo'ljallanmagan yer uchastkalarini xususiylashtirib olgan fuqarolarga mulk huquqini tasdiqlovchi davlat orderlari topshirildi hamda mazkur jarayon tartibi bo'yicha tadbir qatnashchilariga tushuntirishlar berildi.
“Roadshow” ishtirokchilariga xususiylashtirish dasturlariga muvofiq ommaviy savdolarda sotilishi belgilangan hamda savdo jarayonidagi davlat aktivlari, shu jumladan, viloyatdagi yirik aktivlar, maʼmuriy hamda ishlab chiqarish binolari kabi obʼektlar va yer uchastkalari to'g'risida maʼlumotlar berildi.
Ko'tarinki ruhda va savol-javoblarga boy o'tgan “Roadshow” davomida Davaktiv agentligi direktori o'rinbosari Bekzod Usmonov va viloyatning boshqa mutasaddi rahbarlari tadbir qatnashchilari va OАV vakillari tomonidan berilgan bir qator savollarga batafsil javoblar berib o'tdilar.
Shu kabi tadbirlar viloyatning barcha shahar va tumanlarida o‘tkazilishi rejalashtirildi.
Maʼlumot uchun: bu kabi taqdimotlar va uchrashuvlar (Roadshow) respublikamizning barcha viloyatlari, Toshkent shahri va Qoraqalpogʼiston Respublikasida o'tkaziladi.

Roadshow was held in Khorezm
The State Assets Management Agency on August 13 this year held a regular "Roadshow" presentation of privatized state assets in Khorezm province, particularly state shares in enterprises, empty state facilities and land plots to be sold.
The event, held in the building of the "Youth Center" of Urgench city, was attended by representatives of local khokimiyats, large enterprises in the region, as well as more than 200 entrepreneurs. Representatives of the State Assets Agency provided a "master class" on the use of the electronic trading platform "E-auksion" and explained in detail, both theoretically and practically, the procedures for creating a personal account on the platform, obtaining an electronic signature online and participation in the bidding.
As part of the "Roadshow", entrepreneurs were introduced to 78 state assets and 3,464 land plots offered for public auction, as well as 206 state facilities proposed for lease.
The participants of the “Roadshow” were familiarized with state assets offered and planned to be sold at the public sales in accordance with the privatization programs, in particular with large assets, administrative and industrial buildings, and land plots.
The “Roadshow” was held at a high level, full of questions and answers. During the event, Deputy director of the UzSAMA Bekzod Usmonov and other responsible regional executives answered a number of questions from participants and media representatives.
It should be noted that the current event is planned to be held in all cities and districts of the region.
For reference: such presentations and meetings (Roadshow) will be held in all provinces of the country, including Tashkent city and the Republic of Karakalpakstan.