Avval maʼlum qilinganidek, tegishli xususiylashtirish dasturlariga muvofiq, Davaktiv agentligi tomonidan Abrau Capital konsalting kompaniyasini xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida jalb qilgan holda “Uzinjiniring” respublika loyiha instituti” MChJ (keyingi oʻrinlarda - Korxona) ustav kapitalidagi 100 foiz davlat ulushini sotish boʻyicha ochiq savdo jarayonlari boshlangan.
Xususiylashtirish jarayoni doirasida, Konsultant tomonidan keng qamrovli marketing ishlari amalga oshirildi, jumladan, investitsiya tizerlari salohiyatli investorlarga yuborildi. Natijada, 3 nafar xalqaro va mahalliy investorlar tomonidan sotib olish boʻyicha qiziqish bildirish toʻgʻrisidagi arizalar (Expression of Interest) Konsultantga kelib tushdi.
Shu oʻrinda, Konsultant tomonidan mazkur bosqichda avvaldan belgilangan mezonlarga muvofiqligi boʻyicha oʻrganilgan hamda barcha talabgorlar xususiylashtirish jarayonining keyingi – Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO)ni taqdim etish bosqichida ishtirok etish uchun taklif qilindi.
Ushbu bosqichda, talabgorlar bilan Axborotni oshkor etmaslik toʻgʻrisidagi bitim (NDA) imzolanib, Konsultant tomonidan tayyorlangan Korxonaning moliyaviy, soliq, huquqiy va ekologik faoliyati yuzasidan kompleks tahlil (due diligence) hisobotlari joylashtirilgan virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ga kirish va Korxonaning boshqaruv organi bilan uchrashish imkoniyati yaratildi.
Belgilangan muddatlarda 2 nafar talabgor tomonidan Majburiyatga ega boʻlgan takliflar (BO) taqdim qilindi.
Natijada, Korxonani sotib olish uchun eng yuqori narx taklifini bildirgan “Smart Fast Stroy” MChJ 80 mlrd.soʻm miqdorida sotib olish toʻlovini toʻlash sharti bilan savdo gʻolibi deb topildi.
Shuningdek, Xaridorning taklifi Konsultant tomonidan hisoblangan Korxonaning indikativ narxlar oraligʻida joylashgan hamda Korxonaning baholangan qiymatidan yuqori.

An agreement was reached on the privatization of 100 percent state share in "Republican Design Institute “UzEngineering” LLC
As previously reported, in accordance with the relevant privatization programs, the State Assets Management Agency has launched an open sales process for 100% state share in the authorized capital of "Republican Design Institute “UzEngineering” LLC (hereinafter - the Enterprise) with the involvement of the consulting company Abrau Capital as a privatization consultant.
As part of the privatization process, the Consultant conducted a large-scale marketing campaign. In particular, investment teasers were sent to various investors. As a result, Expression of Interest applications were received from 3 local and international investors.
In turn, all 3 applicants meeting the criteria previously established at this stage were invited by the Consultant to participate in the next stage of the privatization process - submission of Binding Offers (BO).
Within the framework of this stage, a Non-Disclosure Agreement (NDA) was signed, as well as given an opportunity to analyze comprehensive analytical reports (due diligence) on financial, tax, legal and environmental activities of the Enterprise prepared by the Consultant and placed in the Virtual Data Room (VDR), as well as an opportunity to meet with the management body of the Enterprise.
As a result, 2 applicants submitted their Binding Offer (BO) within the deadline.
“Smart Fast Stroy” LLC, which offered the highest price offer, was recognized as the winner of the sales with the condition to pay the redemption value in the amount of 80 billion UZS.
It should be noted that the Buyer's offer is located in the upper part of the indicative price range calculated by the Consultant and exceeds the estimated value of the Enterprise.
The results of the Enterprise privatization were approved by the relevant decision of the State Commission for privatization of state assets and coordination privatization processes.