22-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijalari
286 ta lot onlayn auksion va ochiq elektron tanlovga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 18,8 mlrd so'm bo'lgan 609 ta lot 43,1 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang‘ich narxi 10,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 11,5 mlrd so‘m
• Samarqand viloyati Urgut tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 7,6 mln so‘m bo‘lgan “Samarqand viloyati Agrokimyohimoya” AJ balansidagi ma‘muriy va yordamchi binolar 8 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 33 ta
• boshlang‘ich narxi 636,7 mln so‘m
• sotilgan narxi 1,2 mlrd so‘m
• Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahrida joylashgan boshlang'ich yillik ijara stavkasi 8,7 mln so‘m bo‘lgan Qoraqalpoq davlat universiteti balansidagi bo‘sh turgan texnik maydon 221,5 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 51 ta
• boshlang'ich narxi 2,4 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 23,7 mlrd so‘m
• yer maydoni 1,4 ga
• Samarqand viloyati Samarqand shahridan boshlang'ich narxi 45,3 mln so‘m bo‘lgan savdo va maishiy xizmat ko‘rsatish binosi qurish uchun 1,8 sotix yеr uchastkasi 294,7 mln so‘mga sotildi.
• Toshkent viloyati Parkent tumanidan boshlang'ich narxi 5 mln so‘m bo‘lgan oshxona, kafelar va savdo uylari qurish uchun 1 sotix yеr uchastkasi 72,7 mln so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 22 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 286 лота. Также было реализовано 609 объекта со стартовой ценой 18,8 млрд сумов за 43,1 млрд сумов.
• стартовая цена 10,5 млрд сум
• Административные и вспомогательные здания, принадлежащие АО “Самарканд вилояти Агрокимёхимоя”, расположенные в Ургутском районе Самаркандской области, со стартовой ценой 7,6 млн сумов, проданы за 8 млрд сумов.
• стартовая цена 636,7 млн сум
• Пустующая техническая площадь, принадлежащая государственному университету Каракалпакии, с первоначальной годовой арендной ставкой 8,7 млн ​​сумов в городе Нукус Республики Каракалпакстан, сдана в аренду за 221,5 млн сумов.
• цена продажи 23,7 млрд сум
• Земельный участок, расположенный в городе Самарканд Самарканской области, площадью 1,8 соток, со стартовой ценой 45,3 млн ​​сумов продан за 294,7 млн сумов под строительство здания коммерческого и бытового обслуживания.
• Земельный участок, расположенный в Паркентском районе Ташкентской области, площадью 1 сотка, со стартовой ценой 5 млн ​​сумов продан за 72,7 млн сумов под строительство столовой, кафе и торговых домов.