20-iyun sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
547 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 68,7 mlrd so'm bo'lgan 465 ta lot 84,5 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• boshlang'ich narxi 16,9 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 23,3 mlrd so‘m
Qashqadaryo viloyati Qarshi shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 3,9 mlrd so‘m bo‘lgan Davlat mulki obyektlaridan samarali foydalanish markazi Qashqadaryo viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi bo‘sh turgan bino 6,9 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 4,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 4,9 mlrd so‘m
Andijon viloyati Andijon shahrida joylashgan boshlang'ich narxi 3,8 mlrd so‘m bo‘lgan "Tashqi iqtisodiy faoliyat milliy banki" AJ balansidagi savdo, maishiy xizmat ko'rsatish va mehmonxona bino-inshootlari 3,9 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 8 ta
• boshlang'ich narxi 166 mln so‘m
• sotilgan narxi 511 mln so‘m
Toshkent shahri Yunusobod tumanida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 51,9 mln so‘m bo‘lgan "Fizika-Quyosh" ilmiy ishlab chiqarish birlashmasi Fizika-texnika instituti balansidagi bino qismi 57,2 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 210 ta
• boshlang'ich narxi 42,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 47,4 mlrd so‘m
• yer maydoni 45,7 ga
Samarqand viloyati Samarqand tumanidan boshlang‘ich narxi 2,3 mlrd so‘m bo‘lgan ofis binolari qurish uchun 5,8 gektar yеr uchastkasi 3,3 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 20 июня
На аукционы и открытые торги было выставлено 547 лота. Также было реализовано 465 объекта со стартовой ценой 68,7 млрд сумов за 84,5 млрд сумов.
• Пустующее здание, принадлежащее территориальному управлению Кашкадарьинской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в городе Карши Кашкадарьниской области, со стартовой ценой 3,9 млрд сумов продано за 6,9 млрд сумов.
• стартовая цена 4,7 млрд сум
• Здания и сооружения торговли, бытового сервиса и гостиничного комплекса, принадлежащее АО "Узсаноаткурилишбанк", расположенное в городе Андижан Андижанской области, со стартовой ценой 3,8 млрд сумов продано за 3,9 млрд сумов.
• стартовая цена 166 млн сум
• цена продажи 511 млн сум
• Часть здания, принадлежащая Физико-техническому институту научно-производственного объединения «Физика-Куёш», расположенная в Юнусабадском районе города Ташкента, со стартовой арендной ставкой 51,9 млн сумов сдана в аренду за 57,2 млн сумов.
• количество 210
• стартовая цена 42,7 млрд сум
• цена продажи 47,4 млрд сум
• площадь земельного участка 45,7 га
• Земельный участок, расположенный в Самаркандском районе Самаркандской области, площадью 5,8 гектаров, со стартовой ценой 2,3 млрд ​​сумов продан за 3,3 млрд сумов для строительства офисный зданий.