13-avgust sanasida o'tkazilgan onlayn savdolar natijasi
535 ta lot onlayn auksion savdolariga chiqarildi. Shuningdek, boshlang'ich narxi 60,9 mlrd so'm bo'lgan 394 ta lot 114,6 mlrd so‘mga realizatsiya qilindi.
• soni 16 ta
• boshlang'ich narxi 8,8 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 12,7 mlrd so‘m
• Andijon viloyati Izboskan tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 548,3 mln so‘m bo‘lgan Davlat aktivlarini boshqarish agentligi Andijon viloyati hududiy boshqarmasi balansidagi mehmonxona bino-inshootlari 2,4 mlrd so‘mga sotildi.
• soni 2 ta
• boshlang'ich narxi 7,5 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 8,2 mlrd so‘m
• Farg'ona viloyati Bag'dod tumanida joylashgan boshlang'ich narxi 1 mlrd so‘m bo‘lgan "Farg'ona agrokimyohimoya" AJ balansidagi "Paxtakor" shoxobchasi 1,1 mlrd so‘mga sotildi.
• boshlang'ich narxi 264 mln so‘m
• sotilgan narxi 429 mln so‘m
• Buxoro viloyati Buxoro shahrida joylashgan boshlang‘ich yillik ijara stavkasi 10,6 mln so‘m bo‘lgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi balansidagi oshxona 95 mln so‘mga ijaraga berildi.
• soni 146 ta
• boshlang'ich narxi 42,7 mlrd so‘m
• sotilgan narxi 91 mlrd so‘m
• yer maydoni 12,6 ga
• Toshkent shahri Mirzo Ulug‘bek tumanidan boshlang‘ich narxi 36,4 mlrd so‘m bo‘lgan savdo va ko‘ngil ochar majmualari hamda turar joy binolari qurish uchun 1,31 gektar yеr uchastkasi 81,8 mlrd so‘mga sotildi.

Итоги онлайн торгов, состоявшихся 13 августа
На аукционы и открытые торги было выставлено 535 лота. Также было реализовано 394 объекта со стартовой ценой 60,9 млрд сумов за 114,6 млрд сумов.
• Здания и сооружения гостиницы, принадлежащие территориальному управлению Андижанской области Агентства по управлению государственными активами, расположенное в Избосканском районе Андижанской области, со стартовой ценой 548,3 млн сумов проданы за 2,4 млрд сумов.
• стартовая цена 7,5 млрд сум
• Здание "Пахтакор", принадлежащие АО "Фаргона агрокимехимоя", расположенное в Багдадском районе Ферганской области, со стартовой ценой 1 млрд сумов проданы за 1,1 млрд сумов.
• стартовая цена 264 млн сум
• цена продажи 429 млн сум
• Столовая, принадлежащая среднеобразовательной школе, расположенная в городе Бухара Бухарской области, со стартовой арендной ставкой 10,6 млн сумов сдана в аренду за 95 млн сумов.
• количество 146
• стартовая цена 42,7 млрд сум
• цена продажи 91 млрд сум
• площадь земельного участка 12,6 га
• Земельный участок, расположенный в Мирзо Улугбекском районе города Ташкента, площадью 1,31 гектаров, со стартовой ценой 36,4 млрд ​​сумов продан за 81,8 млрд сумов для строительства жилых помещений.