Davaktiv agentligining joriy yil 17-sentabrdagi “Uz-Koram Kompani” MCHJning 100% davlat ulushini (keyingi oʻrinlarda – “Aktiv”) sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi eʼlonga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Davaktiv agentligi talabgorlarni majburiyatga ega boʻlgan tijorat takliflarini puxta tayyorlashda Aktivni moliya-xoʻjalik faoliyati va texnik holatini kompleks tahlil qilish uchun qoʻshimcha muddat berish toʻgʻrisidagi murojaatlariga muvofiq, xususiylashtirish boʻyicha konsultant Portfolio Investments kompaniyasining tavsiyasiga asosan, barcha talabgorlarga Aktivni sotib olish narxi boʻyicha Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish muddatini 2024 yil 5 noyabr kuni soat 18:00ga (Toshkent vaqti bilan) qadar uzaytirilganligini maʼlum qiladi.
Aktivlarni xususiylashtirish jarayonlarining Majburiyatga ega boʻlgan takliflarni (BO) qabul qilish bosqichi toʻgʻrisidagi avval chop etilgan eʼlonlarning qolgan barcha bandlari oʻzgarishsiz qolmoqda.

Information on the process of privatization of the state share in the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC
In accordance with the announcement of the State Assets Management Agency on Septembert 17 of this year, on the acceptance of Binding Offers (BO) for the purchase of the 100% state share in the the authorized capital of "Uz-Koram Company" LLC (hereinafter - the "Asset"), the following is reported:
According to the requests of potential investors to provide additional time for a comprehensive analysis of financial and economic activities and technical condition of the Asset in the preparation of a binding offers, as well as based on the recommendation of the consultant on privatization Portfolio Investments, all applicants are informed about the extension of the deadline for receipt of Binding Offers (BO) for the purchase of the Asset until 18:00 (Tashkent time) on November 5, 2024.