Savdoga chiqarilgan davlat aktivlari bo‘yicha takliflarni qabul qilish muddatini uzaytirish to‘g‘risida
Davlat aktivlarini boshqarish agentligi tomonidan 2021 yil 30 martda O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Davlat aktivlarini xususiylashtirish jarayonlarini yanada jadallashtirish to‘g‘risida” 2021 yil 11 fevraldagi PF-6167-son Farmoniga muvofiq xususiylashtirilishi belgilangan “Beldirsoy oromgohi” va “Sijjak” dam olish maskanlarini ommaviy savdolarga chiqarilganligi to‘g‘risida e’lon qilingan edi.
Savdo jarayonlarini yanada shaffof va raqobatbardosh o‘tkazish, savdolarda qatnashish uchun talabgorlarga qulay sharoitlar yaratish maqsadida, talabgorlardan takliflarni qabul qilish muddati 2021 yil 1 iyul kuni Toshkent vaqti bilan soat 18:00 ga qadar uzaytirilganligini ma’lum qilamiz.

Announcement! On the extension of the deadline for submitting bids for public assets put up for sale.
On march 30, 2021 by the State Assets Management Agency was announced that the Beldirsoy and Sidjjak recreation places are subject to privatization in accordance with the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated February 11, 2021 No.6167 “On measures for further accelerating processes of privatization of state assets”, were put up for public auction.
In order to increase the transparency and competitiveness of the bidding process, to create favorable conditions for the participation of bidders, the Agency informs that the deadline for submitting applications has been extended till July 1, 2021 18:00 Tashkent time.