Boʻstonliq tumani "Humson" qishlog'idagi dam olish maskanini xususiylashtirish boʻyicha konsultant tanlab olindi
Davaktiv agentligining “Humson sanatoriyasi” MChJdagi 100% ulushni (keyingi oʻrinlarda - Dam olish maskani) xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Mazkur tanlov jarayonida 5 ta mahalliy va xalqaro professional konsalting kompaniyalaridan takliflar qabul qilinib, ularning moliyaviy taklifi, sohadagi tajribasi, malakasi va belgilangan vazifalarni amalga oshirish boʻyicha yondashuvlari asosida saralandi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan “RSM Uzbekistan” kompaniyasi Dam olish maskanini xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni hamda sogʻlomlashtirish va dam olish maskanini boshqarish bozorini tahlil qilish;
• Dam olish maskanining har tomonlama (soliq, huquqiy, moliyaviy va ekologik) chuqur tahlilini oʻtkazish (due diligence);
• Dam olish maskanini xususiylashtirishga qaratilgan barcha choralarni koʻrish, jumladan, virtual maʼlumotlar xonasi (VDR)ni tashkil etish, oldi-sotdi shartnoma loyihasini (oʻzbek tiliga tarjimasi bilan, kerak boʻlsa rus va ingliz tillarida ham) tayyorlash bilan birga sotish jarayonida hamrohlik qilish.
Davaktiv agentligi RSM Uzbekistan bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

A consultant was attracted for privatization of recreation area in "Khumsan" village of Bostanlyk district
According to the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company (hereinafter - the Consultant) for privatization of 100% share in “Humson Sanatoriyasi” LLC (hereinafter - "Recreation Area"), the following is reported.
During the selection process, proposals were received from 5 local and international professional consulting companies and their financial proposals, experience in the relevant field, and approaches to accomplish the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process the company “RSM Uzbekistan”, which presented the highest level of projects in the field of activity, the qualifications of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as the Consultant for privatization of the Recreation Area.
• Analysis of the market in the field of recreation zones and areas management, as well as study of the prerequisites for the development of this field in Uzbekistan and in the region;
• conducting a comprehensive (tax, legal, financial and environmentaldue diligence analysis of the Recreation Area;
• taking all measures aimed at privatization of the Recreation Area, including creation of a virtual data room (VDR), preparation of a draft Sale and Purchase Agreement (with translation into Uzbek and, if necessary, Russian and English), and support of the sale process.
The State Assets Management Agency together with RSM Uzbekistan will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as provide information to the public on each stage of the process.