Davaktiv agentligining “Invest Group Centre” MChJ (keyingi oʻrinlarda - Aktiv) ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish boʻyicha professional konsalting kompaniyasini (keyingi oʻrinlarda – Konsultant) jalb etish yuzasidan tanlov eʼloniga muvofiq, quyidagilar maʼlum qilinadi.
Saralash natijasida, faoliyat sohasida amalga oshirgan yuqori darajadagi loyihalari, loyiha doirasida jalb qilinadigan professional jamoasining malakasi hamda eng maqbul narx taklifini bildirgan Portfolio Investments kompaniyasi Aktivning ustav kapitalidagi davlat ulushini xususiylashtirish boʻyicha konsultant sifatida tanlandi.
• Oʻzbekistonda va mintaqada sohani rivojlantirishdagi sharoitlarni va sohadagi investorlarning qiziqishini Aktivning faoliyat sohasini saqlab qolish shartlaridan kelib chiqqan holda oʻrganish va tegishli xizmatlar bozorini tahlil qilish;
Davaktiv agentligi Portfolio Investments bilan birgalikda jarayonni ochiq, shaffof va raqobat tamoyillariga asoslangan savdo mexanizmlariga muvofiq tashkil etishning barcha choralarini koʻradi hamda jarayonning har bir bosqichi toʻgʻrisida ommaga axborot berib borilishini taʼminlaydi.

A consultant is attracted for privatization of the state share in "Invest Group Centre" LLC
According to the announcement of the State Assets Management Agency to attract a professional consulting company ( hereinafter - the Consultant) for privatization of the state share in "Invest Group Centre" LLC (hereinafter - the Asset), the following is reported.
During the selection process, proposals were received from 5 local and international professional consulting companies and their financial proposals, experience in the relevant field, and approaches to accomplish the relevant tasks were considered.
Accordingly, as a result of the selection process, Portfolio Investments, which presented the highest level of projects in the field of activity, the qualifications of the professional team involved in the project and the most acceptable price offer, was attracted as the Consultant for privatization of the state share in the authorized capital of the Asset.
The State Assets Management Agency together with Portfolio Investments will take all necessary measures to organize the process in accordance with open, transparent and competitive sales mechanisms, as well as provide information to the public on each stage of the process.